Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2012, 12:09

Następnego Hitmana opracuje studio Square Enix Montreal

Trwają już prace nad nową odsłoną serii Hitman. Grą nie zajmują się jednak twórcy serii, czyli zespół IO Interactive. Zamiast tego zastępują ich ludzie ze studia Square Enix Montreal.

Następną serię zleceń dla Agenta 47 przygotują ludzie z Montrealu. - Następnego Hitmana opracuje studio Square Enix Montreal - wiadomość - 2012-11-23
Następną serię zleceń dla Agenta 47 przygotują ludzie z Montrealu.

Kilka dni temu na półki sklepów zawitała gra Hitman: Absolution. Na najnowszą odsłonę przygód Agenta 47 czekaliśmy długo – od premiery Hitman: Blood Money minęło sześć długich lat. Tempo wydawania kolejnych części ma teraz jednak ulec zwiększeniu. Co więcej, nie wszystkie one zostaną opracowane przez ojców serii, czyli studio IO Interactive.

  1. Hitman: Absolution – strona oficjalna gry

Dowodzący zespołem stojącym za Absolution Tore Blystad poinformował, że produkcją kolejnej odsłony zajmuje się studio Square Enix Montreal. Warto dodać, że jest to pierwsza gra z serii, za którą nie odpowiada IO Interactive.

Decyzja została podjęta z powodu ogromnych nakładów pracy, jakich wymagają współczesne wysokobudżetowe produkcje. Skutkiem tego są długie cykle deweloperskie. Blystad przywołał przykład serii Call of Duty, której rozwijaniem zajmują się obecnie naprzemiennie dwa studia – Treyarch i Infinity Ward. Dzięki temu fani mogą częściej otrzymywać nowe odsłony cyklu, a oba zespoły udzielają sobie nawzajem pomocy. Jednocześnie umożliwia to zróżnicowanie stylu kolejnych odsłon.

Nie oznacza to jednak wcale, że IO Interactive kompletnie porzuciło swoją najsłynniejszą markę. Studio nadzoruje prace kolegów z Montrealu i służy im pomocą. Ponadto, do Kanady przeniosło się kilka osób, które odgrywały kluczową rolę w produkcji poprzednich odsłon.

Powstaje pytanie, czym zajmuje się obecnie samo IO Interactive. Tore Blystad nie zdradził żadnych konkretów i stwierdził jedynie, że wielu członków zespołu odpowiedzialnego za Hitman: Absolution pracuje już nad nowym projektem. Nie wiemy jednak czy gra będzie kolejną odsłoną przygód Agenta 47, czy też okaże się czymś nowym. Biorąc pod uwagę obecne w wywiadzie odwołania do Treyarch i Infinity Ward, można jednak zakładać, że po tym jak Square Enix Montreal ukończy własną wersję Hitmana, następna odsłona powstanie w IO Interactive.

  1. Recenzja gry Hitman: Rozgrzeszenie - Agent 47 nie powiedział ostatniego słowa
  2. Hitman: Absolution - poradnik do gry