Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2012, 11:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera gry LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni w Polsce

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni to kolejna odsłona serii LEGO stworzona przez studio Traveller's Tales, która dzisiaj zadebiutowała w Polsce. Gra została wydana na wszystkich liczących się platformach sprzętowych.

Dzisiaj ma miejsce polska premiera gry LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni. Jest to kolejna odsłona serii LEGO autorstwa studia Traveller’s Tales, w której tym razem przenosimy się do świata Władcy Pierścieni.

Tytuł został wydany w naszym kraju przez firmę Cenega w pełnej polskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 i PlayStation Vita, a także po angielsku na Wii, 3DS-ie oraz DS-ie. Cena sugerowana jest uzależniona od tego, na jaką platformę sprzętową będziemy chcieli zakupić grę. Najciekawsze oferty wybranych sklepów znajdziecie w naszej encyklopedii.

Sporo wskazuje na to, że studio Traveller’s Tales udanie przeniosło znane uniwersum do świata klocków LEGO. Według danych serwisu GameRankings, średnia ocen wśród najbardziej popularnych serwisów branżowych waha się od 81% (wersja na Xboksa 360) do 89% (edycja na PlayStation 3, choć tutaj to raczej zasługa zaledwie trzech recenzji wziętych jak dotąd pod uwagę). Niezdecydowani mogą sprawdzić demo, pozwalające na wzięcie udziału w obronie Helmowego Jaru (fragment znany z filmu/książki Władca Pierścieni: Dwie Wieże).

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni ściśle wzoruje się na ekranizacjach trylogii J.R.R. Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona. Oznacza to, że w trakcie zabawy kierujemy filmowymi odpowiednikami bohaterów, a poszczególne sceny przypominają te znane ze szklanego ekranu. Nawiązania są zrealizowane z dużą dawką humoru, charakterystyczną dla serii LEGO. Całą kampanię tradycyjnie można ukończyć w pojedynkę lub w trybie kooperacji dla dwóch osób.