Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCNDSPS3X3603DSiOSPSVANDWii
Okładka LEGO The Lord of the Rings (PC)

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

LEGO The Lord of the Rings

Oparta na motywach powieści J.R.R. Tolkiena oraz filmowej trylogii Petera Jacksona gra akcji z elementami platformówki 3D. LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni jest kolejną klockową produkcją w dorobku studia Traveller's Tales.

Akcji | TPP | fantasy | LEGO | Władca Pierścieni | filmy | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka LEGO The Lord of the Rings (PC)

data premiery gry:

13lis2012

PC X360 PS3 Wii PSV NDS 3DS

7lis2013

iOS

8sty2016

AND

LEGO The Lord of the Rings jest kolejną częścią niezwykle popularnego cyklu gier dla osób w każdym wieku, w których możemy przenieść się do światów znanych z popularnych serii filmów, przedstawionych z wykorzystaniem słynnych duńskich klocków. Gra została stworzona przez brytyjskie studio Traveller’s Tales, które w przeszłości opracowało wiele tytułów, nawiązujących do kreskówek lub postaci animowanych (jak chociażby jeż Sonic). Deweloper od pięciu lat zajmuje się przede wszystkim tworzeniem gier na licencji LEGO (np. LEGO Pirates of the Carribean lub seria LEGO Harry Potter).

W przypadku LEGO The Lord of The Rings mamy do czynienia z tytułem ściśle wzorującym się na ekranizacjach trylogii Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona. Tak jak w książkowych i kinowych pierwowzorach, gracz ma na celu zniszczenie Pierścienia jako jeden z dziewięciu członków drużyny, kierowanej początkowo przez maga Gandalfa Szarego. W grze wcielamy się w wielu doskonale znanych bohaterów i odgrywamy pamiętne sceny w kolejnych misjach kampanii głównej. Co ciekawe, w jednym ze specjalnych trybów studio Traveller’s Tales zbudowało wirtualną wersję Śródziemia, którą można swobodnie przemierzać.

Produkcja podzielona jest na etapy, podczas których odwiedzamy lokacje ze wszystkich trzech części produkcji Jacksona. Są wśród nich m.in. Bag End, głębiny Morii wraz z mostem Khazad Dum, a także Helmowy Jar, Bramy Mordoru oraz Góra Przeznaczenia. Spotykamy też znaczną większość znanych z trylogii Tolkiena postaci – w sumie autorzy przygotowali ponad 80 grywalnych postaci. Wśród nich jest kilka niepojawiających się w filmach Jacksona, np. Tom Bombadil. Każdy poziom obfituje w zrealizowane z dużą porcją humoru nawiązania do filmów. Zawiera liczne elementy zręcznościowe i wiele zagadek logicznych. Po raz pierwszy w historii serii tworzonej przez Traveller’s Tales pojawią się też sekwencje Quick Time Events.

LEGO The Lord of the Rings oferuje rozgrywkę zarówno dla jednego gracza, jak i dla dwóch osób (w kooperacji na jednym ekranie). Mimo tego, podczas zabawy często prowadzimy więcej niż jedną postać i możemy przełączać się między nimi.

Z punktu widzenia oprawy wizualnej, produkcja prezentuje się podobnie do innych tytułów Traveller’s Tales. Nowością jest za to dokładne odwzorowanie scen z filmu w cut-scenkach. Jako ścieżki dźwiękowej został użyty soundtrack z dzieł Jacksona, za który odpowiada Howard Shore. Małą rewolucją w serii są również dialogi – po raz pierwszy postaci nie tylko mówią, zamiast pomrukiwać, lecz używają też oryginalnych dialogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 1936 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 670 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 104,90 PLN

Gry podobne do LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

Klasyfikacja PEGI LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2.7 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
Recenzja gry LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni - jedna gra, by wszystkimi rządzić
Recenzja gry LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni - jedna gra, by wszystkimi rządzić

Recenzja 26 listopada 2012, 12:29

Dotychczasowe odsłony cyklu LEGO oferowały bardzo prymitywny system walki, niepozwalający graczom na rozwinięcie skrzydeł. Niestety, podobnie jest i we Władcy Pierścieni – postacie dysponują ledwie 2-3 atakami, z których większość wygląda identycznie, niezależnie od doboru bohaterów. Cieszą jednak te nieliczne starcia, podczas których należy się nieco wysilić i podejść do sprawy nietypowo. Niektóre z nich opierają się na sekwencjach Quick Time Event, podczas gdy inne to proste zagadki (np. pokonanie olifantów wiąże się z odpowiednim ich ostrzelaniem i wspięciem po promieniach pocisków). Czego by nie napisać, to jednak przyznać trzeba, że walka nie stanowi absolutnie żadnego wyzwania – podobnie jak w sekwencjach platformowych śmierć gracza oznacza jedynie uszczuplenie jego kiesy. Z jednej strony szkoda, bo gra staje się przez to zdecydowanie zbyt prosta i mniej emocjonująca, ale z drugiej – bardziej przystępna dla początkujących poszukiwaczy przygód.

PC
X360
PS3
Wii
PSV
NDS
3DS
iOS
AND