Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360ANDPCiOSNDSPS33DSWiiPSV
Okładka LEGO The Lord of the Rings (PC)
OkładkaLEGO The Lord of the Rings (PC)

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

LEGO The Lord of the Rings

Oparta na motywach powieści J.R.R. Tolkiena oraz filmowej trylogii Petera Jacksona gra akcji z elementami platformówki 3D. LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni jest kolejną klockową produkcją w dorobku studia Traveller's Tales.

Akcji | TPP | fantasy | LEGO | Władca Pierścieni | filmy | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni Premiera

13lis2012

PC X360 PS3 NDS Wii 3DS PSV

7lis2013

iOS

8sty2016

AND

Gry podobne do LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

LEGO Harry Potter Lata 1-4

LEGO Piraci z Karaibów

LEGO The Hobbit

LEGO The Lord of the Rings jest kolejną częścią niezwykle popularnego cyklu gier dla osób w każdym wieku, w których możemy przenieść się do światów znanych z popularnych serii filmów, przedstawionych z wykorzystaniem słynnych duńskich klocków. Gra została stworzona przez brytyjskie studio Traveller’s Tales, które w przeszłości opracowało wiele tytułów, nawiązujących do kreskówek lub postaci animowanych (jak chociażby jeż Sonic). Deweloper od pięciu lat zajmuje się przede wszystkim tworzeniem gier na licencji LEGO (np. LEGO Pirates of the Carribean lub seria LEGO Harry Potter).

W przypadku LEGO The Lord of The Rings mamy do czynienia z tytułem ściśle wzorującym się na ekranizacjach trylogii Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona. Tak jak w książkowych i kinowych pierwowzorach, gracz ma na celu zniszczenie Pierścienia jako jeden z dziewięciu członków drużyny, kierowanej początkowo przez maga Gandalfa Szarego. W grze wcielamy się w wielu doskonale znanych bohaterów i odgrywamy pamiętne sceny w kolejnych misjach kampanii głównej. Co ciekawe, w jednym ze specjalnych trybów studio Traveller’s Tales zbudowało wirtualną wersję Śródziemia, którą można swobodnie przemierzać.

Produkcja podzielona jest na etapy, podczas których odwiedzamy lokacje ze wszystkich trzech części produkcji Jacksona. Są wśród nich m.in. Bag End, głębiny Morii wraz z mostem Khazad Dum, a także Helmowy Jar, Bramy Mordoru oraz Góra Przeznaczenia. Spotykamy też znaczną większość znanych z trylogii Tolkiena postaci – w sumie autorzy przygotowali ponad 80 grywalnych postaci. Wśród nich jest kilka niepojawiających się w filmach Jacksona, np. Tom Bombadil. Każdy poziom obfituje w zrealizowane z dużą porcją humoru nawiązania do filmów. Zawiera liczne elementy zręcznościowe i wiele zagadek logicznych. Po raz pierwszy w historii serii tworzonej przez Traveller’s Tales pojawią się też sekwencje Quick Time Events.

LEGO The Lord of the Rings oferuje rozgrywkę zarówno dla jednego gracza, jak i dla dwóch osób (w kooperacji na jednym ekranie). Mimo tego, podczas zabawy często prowadzimy więcej niż jedną postać i możemy przełączać się między nimi.

Z punktu widzenia oprawy wizualnej, produkcja prezentuje się podobnie do innych tytułów Traveller’s Tales. Nowością jest za to dokładne odwzorowanie scen z filmu w cut-scenkach. Jako ścieżki dźwiękowej został użyty soundtrack z dzieł Jacksona, za który odpowiada Howard Shore. Małą rewolucją w serii są również dialogi – po raz pierwszy postaci nie tylko mówią, zamiast pomrukiwać, lecz używają też oryginalnych dialogów.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 1998 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 670 głosów czytelników.

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni cena w dniu premiery: 104,90 PLN

Klasyfikacja PEGI LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core 2.7 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
PC
X360
PS3
Wii
PSV
NDS
3DS
iOS
AND