Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 stycznia 2016, 11:49

autor: Piotr Doroń

LEGO The Lord of the Rings wreszcie dostępne na Androidzie

Firma Warner Bros. w połączeniu ze studiem Traveller's Tales zdecydowały się wreszcie udostępnić na smartfonach i tabletach z systemem Android jedną z najlepszych odsłon serii LEGO – LEGO The Lord of the Rings. Premiera na platformie Google Play odbyła się ponad dwa lata po debiucie w App Store.

Ponad dwa lata przyszło czekać posiadaczom smartfonów i tabletów z systemem Android na mobilny port przygodowej gry akcji LEGO The Lord of the Rings (odsłona na iOS miała premierę w listopadzie 2013 roku). Konwersja popełniona przez studio Traveller’s Tales, a więc autorów konsolowo-pecetowego oryginału, który ujrzał światło dzienne w 2012 roku, zadebiutowała na platformie Google Play w cenie około 24 złotych.

Co znajdziemy w mobilnej odsłonie LEGO The Lord of the Rings? Przede wszystkim do naszej dyspozycji oddana została obszerna kampania solowa, przygotowana na bazie ekranizacji trylogii Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona. Wejście do wnętrza Góry Przeznaczenia i zniszczenie Pierścienia poprzedza cała masa wydarzeń – m.in. odwiedziny Bag End, przedzieranie się przez głębiny Morii, a także bitwa w Helmowym Jarze. Podczas przygód wcielamy się w 90 bohaterów, znanych doskonale z adaptacji filmowych oraz książek.

Pod względem mechaniki rozgrywki mamy tu do czynienia z charakterystycznym dla serii LEGO klockowym miksem gry akcji, przygodówki i gry logicznej. Niestety, mobilna odsłona nie jest dokładną kopią konsolowo-pecetowego oryginału. Poziomy są krótsze i przygotowano je z mniejszym rozmachem. Zredukowano też liczbę zadań, które przychodzi nam zrealizować. Całość jest bardzo liniowa, a przez to zdecydowanie łatwiejsza w odbiorze. Z drugiej strony, rozgrywka może sprawiać kłopoty, a to z uwagi na średnio dopracowany system kontroli (gracz może wybierać spośród dwóch schematów sterowania).

Niestety, z mobilnej wersji gry wycięto jeden z największych atutów oryginały i całej serii LEGO w ogóle – mianowicie tryb kooperacji. W efekcie przy LEGO The Lord of the Rings możemy bawić się wyłącznie w samotności, chyba że ktoś zechce obserwować nasze poczynania z boku. W grze nie zabrakło za to systemu mikropłatności, pozwalającego np. odblokować szybciej bonusowych bohaterów. Na szczęście nie zaburza on rozgrywki i spokojnie można się bawić bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej