Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 lutego 2013, 16:55

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Marka Hitman doczeka się kolejnego filmu

Agent 47 to tytuł nowego filmu inspirowanego serią gier Hitman. Główną rolę zagra aktor znany z filmów z cyklu Szybcy i Wścieki, Paul Walker. Fabuła nie będzie kontynuacją produkcji z 2007 roku, lecz opowie własną historię.

Agent 47 ponownie zagości na dużym ekranie - Marka Hitman doczeka się kolejnego filmu - wiadomość - 2013-02-06
Agent 47 ponownie zagości na dużym ekranie

Wytwórnia Fox International Productions zamierza nakręcić kolejny film akcji z łysym zabójcą w roli głównej. Obraz, noszący tytuł Agent 47, ma opowiadać historię niezwiązaną z filmem Hitman z 2007 roku. Reżyserem produkcji zostanie debiutujący Aleksander Bach, który w swoim dorobku ma na razie jedynie reklamy telewizyjne. Tytułowego Agenta 47 zagra Paul Walker, aktor znany m.in. z filmów z cyklu Szybcy i Wściekli (wcielił się w rolę Briana O'Connera). Zastąpi w tej roli Timothy’iego Olyphanta, znanego z poprzedniego filmu o płatnym zabójcy. Scenariusz do filmu napiszą Skip Woods (scenarzysta Hitmana z 2007 roku) i Michael Finch.

Paul Walker (kadr z filmu Chętni na kasę)
Paul Walker (kadr z filmu Chętni na kasę)

Ze względu na popularność gier z serii Hitman, ożywioną ostatnio dzięki najnowszej odsłonie, Hitman: Rozgrzeszenie, firma Fox International Productions liczy na sukces filmu. Sceny do Agenta 47 kręcone będą w Berlinie i Singapurze. Produkcja obrazu ma rozpocząć się w czerwcu, gdy Paul Walker zakończy wszelkie prace związane z Szybcy i Wściekli VI.

Marka Hitman doczeka się kolejnego filmu - ilustracja #3Pierwszy film inspirowany znaną serią gier o Agencie 47 powstał w 2007 roku. Hitman wyreżyserowany został przez Xaviera Gensa, a główną rolę odegrał Timothy Olyphant. Produkcja zebrała dość niskie noty (średnia ocen na Metacriticu wynosi zaledwie 35), lecz mimo to zarobiła na całym świecie około 100 milionów dolarów.