Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2013, 15:15

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Zapowiedziano grę Age of Wonders III

Holenderskie studio Triumph zapowiedziało grę Age of Wonders III. Wyczekiwana od dawna kontynuacja cyklu łączącego elementy strategii i cRPG ukaże się jesienią na pecetach. W planach deweloperów są również wersje przeznaczone na komputery Mac i tablety.

Po 10 latach przerwy seria Age of Wonders doczeka się kontynuacji. - Zapowiedziano grę Age of Wonders III - wiadomość - 2013-02-06
Po 10 latach przerwy seria Age of Wonders doczeka się kontynuacji.

Seria Age of Wonders nigdy nie dorównywała popularnością konkurencji spod szyldu Heroes of Might & Magic czy Disciples, ale dorobiła się grona wiernych fanów, o czym najlepiej świadczy fakt, że po blisko 10 latach od premiery Age of Wonders: Magia Cienia (2003) wciąż znaleźć można chętnych do zabawy w sieciowym trybie multiplayer. Deweloperzy ze studia Triumph nie zapomnieli jednak o swoim dziele i przy wsparciu tajemniczego „partnera” pracują nad pełnoprawną kontynuacją cyklu.

Zapowiedziana oficjalnie wczoraj gra Age of Wonders III łączyć ma najlepsze elementy pierwowzoru z nowymi rozwiązaniami, w tym chociażby trójwymiarowym środowiskiem graficznym. Gracze mogą więc liczyć na ciekawy miks strategii oraz cRPG, przy czym według wyjaśnień twórców, ten drugi element zostanie gruntownie przemodelowany.

„W Age of Wonders III przewidujemy utrzymane w stylu RPG klasy przywódców fantastycznych imperiów. Dla przykładu, jako goblin-teokrata będziecie mogli zbudować własne święte imperium, rekrutować małych, goblinich krzyżowców albo urocze, skrzydlate goblinie anioły z płonącą bronią, i prowadzić wojny z waszymi pogańskimi wrogami. Chcemy, by gracze mogli wybierać spośród wielu różnych stylów gry, bez ograniczeń narzucanych przez powszechne w fantasy stereotypy jak „Wszystkie Gobliny Są Złe” - podkreśla Lennart Sas, dyrektor ds. dewelopingu w studiu Triumph.

Twórcy obiecują m.in. rozległy, uszczegółowiony, a przede wszystkim dynamicznie zmieniający się świat fantasy z mnóstwem lokacji do odwiedzenia oraz ciekawych postaci do spotkania. Kampania główna pozwoli opowiedzieć się po jednej z dwóch stron – Wspólnoty Imperium lub Rady Wysokich Elfów. Nie zabraknie także zupełnie nowego sposobu rozgrywania taktycznych bitew oraz w pełni funkcjonalnego trybu multiplayer, który pozwoli na zabawę z udziałem żywych przeciwników.

Premiera Age of Wonders III zaplanowana została na jesień. Gra ukaże się w wersji na komputery PC i trafi do dystrybucji cyfrowej (za pośrednictwem platform Good Old Games oraz Steam). W niektórych krajach planowane jest również tradycyjne, pudełkowe wydanie.

Kim jest tajemniczy „partner” studia Triumph?

W zapowiedzi Age of Wonders III brakuje informacji odnośnie wydawcy gry. Być może jest nim tajemniczy „partner”, który wspiera trwające od trzech lat prace nad tym tytułem. Serwis Eurogamer spekuluje, że chodzi o firmę Epic Games, która mogłaby podjąć się roli wydawcy lub nawet przejąć studio Triumph.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Age of Wonders III