Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Randal's Monday (PC)
OkładkaRandal's Monday (PC)

Randal's Monday

Randal’s Monday to gra przygodowa autorstwa zespołu Nexus Game Studios.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne

Randal's Monday Premiera

12lis2014

PC

17lut2016

PS4

Randal’s Monday to pełna czarnego humoru przygodówka – debiutanckie dzieło hiszpańskiego zespołu Nexus Game Studios, w produkcji którego pomagała niemiecka firma Daedalic Entertainment, specjalizująca się w grach z tego gatunku.

Tytułowy Randal Hicks to pijak, kłamca, kleptoman i życiowy cwaniak. Jego jedynymi przyjaciółmi są Matt oraz jego dziewczyna Sally. Podczas małej imprezki w pobliskim barze, zorganizowanej z okazji zaręczyn tej pary Randal wprowadza się w stan kompletnego upojenia alkoholowego i kradnie portfel równie zalanego kumpla, a wraz z nim pierścionek zaręczynowy. Następnego dnia sprzedaje zdobycz i w rezultacie rozpoczyna ciąg wydarzeń, który doprowadza Matta do samobójstwa. Pierścionek okazuje się być jednak obiektem przeklętym i więzi Randala w pętli czasowej. Aby się z niej wyzwolić, bohater musi wykombinować sposób na naprawienie błędów i ocalenie przyjaciela.

Randal’s Monday to tradycyjna przygodówka ze standardowym interfejsem point-n-click. Zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Oparcie scenariusza na motywie powtarzania jednego dnia aż do skutku umożliwiło jednak autorom opracowanie wielu ciekawych łamigłówek, odbiegających od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne gry z tego gatunku. Tytuł zawiera masę nawiązań do tzw. kultury popularnej – znanych filmów, komiksów i innych gier, co stanowi jego niewątpliwy atut.

Wszystko to przedstawione zostało atrakcyjnej w dwuwymiarowej oprawie graficznej, stylizowanej na humorystyczne komiksy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Randal's Monday

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Randal's Monday Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 275 lub lepsza)
  • 8.5 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
PC
PS4