Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2014, 18:16

Premiera Randal's Monday – najbardziej geekowskiej przygodówki ostatnich lat

Na platformie Steam zadebiutował Randal's Monday - gra przygodowa hiszpańskiego zespołu Nexus Game Studios. Ich dzieło charakteryzuje się licznymi nawiązaniami do popkultury i lekkim klimatem.

Na platformie Steam ukazała się dziś pełna wersja przygodowej gry Randal's Monday – debiutanckiej produkcji zespołu Nexus Game Studios. Tytuł został wydany przez jednego z wiodących niemieckich deweloperów i wydawców przygodówek – Daedalic Entertainment. Produkcja charakteryzuje się humorystycznym podejściem, licznymi nawiązaniami do popkultury oraz rysunkowym stylem graficznym. Swoich głosów użyczyli Jeff Anderson oraz Jason Mewes znani m.in. z kultowej, komediowej serii Clerks (Sprzedawcy).

Randal's Monday to klasyczna przygodówka, którą z tłumu innych przedstawicieli tego gatunku wyróżnia lekki klimat: każda z lokacji jest wypełniona rozlicznymi mrugnięciami oka do fanów „geekowskiej” kultury. Jej głównym bohaterem jest socjopata, kleptoman, kłamca oraz absolutnie fatalny kumpel Randal Hicks (w tej roli Jeff Anderson), który po skradnięciu swemu przyjacielowi pierścionka zostaje przeklęty: ma już na zawsze przeżywać jeden feralny poniedziałek. Naszym zadaniem jest oczywiście odwrócenie uroku. W trakcie wykonywania tego zadania na swej drodze napotkamy przerysowane postacie, tak wymyślone przez Nexus Game Studios, jak i „pożyczone” ze świata filmów, komiksów i gier.

Członkowie hiszpańskiego studia kierują swoje dowcipy w stronę fanów filmów, gier oraz komiksów. - Premiera Randal's Monday - najbardziej geekowskiej przygodówki ostatnich lat - wiadomość - 2014-11-12
Członkowie hiszpańskiego studia kierują swoje dowcipy w stronę fanów filmów, gier oraz komiksów.

Na naszym portalu możecie już znaleźć poradnik do tej produkcji. Randal's Monday zostało dobrze ocenione przez hiszpański IGN oraz niemiecki GameReactor – pierwszy z serwisów przyznał produkcji notę 8.8/10, drugi zaś 8/10. Z kolei Indie Game Mag nazwał dzieło Nexus Game Studios „listem miłosnym do kultury geeków”. Nieco chłodniej grę wydawaną przez Deadalic ocenił włoski IGN (6.5/10) punktując m.in. nielogiczne zagadki.

Tytuł ten możecie nabyć przez platformę Steam za 22,99 dolarów, czyli około 78 złotych. W nieco niższej cenie produkt oferują polskie sklepy – ich ofertę znajdziecie w naszej porównywarce cenowej.

  1. Poradnik do gry Randal's Monday
  2. Gra Randal's Monday w serwisie Steam