Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2014, 18:00

Przegląd MMO (11/01/2014) – m.in. Guild Wars 2, Kingdom Under Fire II, PlanetSide 2, Sony Online Entertainment

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rychłe zwieńczenie Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, pierwsze szczegóły w sprawie Kingdom Under Fire II, najnowsze doniesienia ze świata PlanetSide 2 oraz niezwykle interesującą propozycję prezesa Sony Online Entertainment.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zbliżające się wielkimi krokami zwieńczenie pierwszej części Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, najnowsze doniesienia na temat Kingdom Under Fire II, podsumowanie minionego roku oraz ambitne plany tworców PlanetSide 2, a także innowacyjny pomysł prezesa Sony Online Entertainment. Ponadto wspominamy o takich grach jak DC Universe Online, Neverwinter oraz WildStar.

Guild Wars 2

Członkowie studia ArenaNet, po świątecznej przerwie, wracają do pracy na pełnych obrotach. W opublikowanym przed kilkoma dniami tekście jeden z deweloperów zdradził, że od zakończenia bieżącej części Żyjącej Opowieści dzielą nas zaledwie 4 aktualizacje. Pierwsze z finałowych uaktualnienień zadebiutuje już 21 stycznia. Twórcy powrócą wtedy zapewne na dawne tory, zaś kolejne porcje nowej zawartości będą ukazywać się z regularnością, do której zdążyliśmy się przyzwyczaić w ubiegłym roku. Jeśli chcecie sobie przypomnieć co dokładnie działo się w ostatnim czasie w świecie Tyrii, zapraszamy do lektury oficjalnego opracowania oraz zapoznania się z poniższym materiałem wideo.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Kingdom Under Fire II

Zachodni serwis 2p.com ujawnił w minionym tygodniu kilka interesujących informacji na temat powstającego od kilku lat Kingdom Under Fire II. Wyczekiwana produkcja ma ukazać się w ramach otwartych beta-testów w pierwszej połowie bieżącego roku. Spore powody do szczęścią mają posiadacze PlayStation 4, bowiem gra ma trafić na tę platformę już latem. Tytuł nie zostanie natomiast wydany, wbrew początkowym planom, na konsole PlayStation 3. Zainteresowanych szczegółami zachęcamy do zapoznania się ze specjalnie przygotowaną przez nas wiadomością.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Kingdom Under Fire II

PlanetSide 2

Twórcy PlanetSide 2 opublikowali specjalny materiał wideo, w którym podsumowują miniony rok, chwalą się wynikami swojej produkcji, a także snują ambitne plany na przyszłość. Deweloperzy z Sony Online Entertainment pragną odtąd regularnie uaktualniać jeden ze swoich sztandarowych tytułów i wzbogacać go o nową zawartość w każdą środę. Niewykonalne? Dla gry z przeszło 6 milionową pulą graczy warto się trochę pomęczyć, prawda? Zapraszamy do zapoznania się ze wspomnianym wideo.

  1. Oficjalna strona internetowa gry PlanetSide 2

Sony Online Entertainment

Prezes zarządu Sony Online Entertainment, John Smedley, zaskoczył niedawno wszystkich swoim pomysłem, zgodnie z którym jego firma wprowadziłaby jeden abonament umożliwiający nieograniczony dostęp do wszystkich produkcji znajdujących się w jej ofercie. Według Smedleya płacąc zaledwie 15 dolarów miesięcznie moglibyśmy korzystać w pełni z dobrodziejstw takich gier jak DC Universe Online, EverQuest, EverQuest II, PlanetSide 2, a w przyszłości również EverQuest Next i EverQuest Next Landmark. Lista będzie na bieżąco aktualizowana, zaś każda nowo wydana gra trafi na nią niejako z automatu. Jego zdaniem byłaby to absolutnie unikatowa propozycja, bowiem mało która firma w branży może pochwalić się tak bogatą pulą tytułów. Warto zaznaczyć, że powyższa oferta będzie dotyczyć (przynajmniej na początku) jedynie pecetowych wersji produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Sony Online Entartainment

DC Universe Online

DC Universe Online obchodzi w dniu dzisiejszym swoje 3. urodziny. Gra od czasu przejścia na system free-to-play radzi sobie coraz lepiej i nieustannie zdobywa nowych graczy. Z okazji jej święta twórcy przygotowali kilka atrakcji, wśród których nie zabraknie zarówno okolicznościowych livestreamów, jak i specjalnych misji oraz nagród za ich wykonanie. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry DC Universe Online

Neverwinter

Szef koncernu Perfect World Co. Ltd zdradził, podczas rozmowy z chińskim serwisem 17173.com, plany dotyczące wydania konsolowej wersji Neverwinter. Za konwersję gry będzie odpowiedzialne studio Cryptic, czyli twórcy pecetowej edycji produkcji. Niestety, nie wiemy jeszcze na kiedy planowany jest jej debiut, ani na jakie platformy dokładnie ma ona trafić.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

WildStar

W ostatnim tygodniu nastąpił wysyp nowych materiałów wideo z najnowszej produkcji Carbine Studios. Tym razem możemy podziwiać stolicę obu frakcji występujących w WildStar, a także na własne oczy przekonać się jak wygląda rozgrywka w ramach jednego z dostępnych battlegroundów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar