Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2014, 16:06

autor: Kamil Zwijacz

Quake Live porzuciło środowisko przeglądarek internetowych

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Quake Live otrzymało stosownego klienta gry, opuszczając tym środowisko przeglądarek internetowych. Zmiana ta nie wpływa na inne aspekty produkcji, w tym na jej model biznesowy - w dalszym ciągu jest to tytuł free-to-play.

Quake Live to od teraz pełnoprawna, samodzielna produkcja. - Quake Live porzuciło środowisko przeglądarek internetowych - wiadomość - 2014-01-11
Quake Live to od teraz pełnoprawna, samodzielna produkcja.
Quake Live w skrócie:
  • Strzelanka FPP przeznaczona do zabawy w multiplayerze
  • Tytuł do tej pory wykorzystywał do działania przeglądarki internetowe, jednak obecnie jest to samodzielna produkcja, wymagająca pobrania klienta i zainstalowania gry na komputerze
  • Produkcja oparta jest na modelu biznesowym free-to-play

Firma Bethesda poinformowała, że gra Quake Live nie jest już dostępna w przeglądarkach internetowych, lecz wymaga pobrania klienta produkcji i zainstalowania tytułu na komputerze. Jest to praktycznie jedyna zmiana, która nie wpływa na pozostałe aspekty tytułu.

Przy okazji wydawca opublikował stosowny zestaw pytań i odpowiedzi, z których dowiadujemy się m.in., że wszystkie statystyki i profile zostały przeniesione do nowej wersji. Nie wprowadzono również żadnych zmian w subskrypcjach, czyli tytuł w dalszym ciągu oparty jest na modelu biznesowym free-to-play, z możliwością zainwestowania w konta Premium i Pro, które dają dostęp do dodatkowych aren, ekskluzywnych nagród, itd.

Jednocześnie zaznaczono, że gra współpracuje teraz jedynie z systemem operacyjnym Windows (od XP wzwyż). Możliwa jest zabawa na Linuksie i MacOS, ale tylko podczas używania oprogramowania służącego do emulacji i wirtualizacji. Odpowiedzi na inne zagadnienia znajdziecie w opublikowanym FAQ.

Quake Live porzuciło środowisko przeglądarek internetowych - ilustracja #3Quake Live to strzelanka FPP wyprodukowana przez studio id Software. Tytuł umożliwia zabawę w multiplayerze, w różnych trybach na wielu mapach, w znacznym stopniu nawiązując do kultowej gry Quake III: Arena. Rozgrywka jest w pełni darmowa, jednak jeżeli chce się uzyskać większą ilość opcji i dodatków (brak reklam, więcej aren, itd.), to należy zaopatrzyć się w płatne członkostwo Premium albo Pro.