Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2015, 10:18

autor: Góral

Uncharted 4: A Thief's End - Game Informer ujawnia nowe informacje

Dzięki zapowiedzi gry Uncharted 4: A Thief's End w magazynie Game Informer poznaliśmy szczegóły dotyczące nadchodzącej odsłony popularnej serii. Zdradzono m.in. informacje o linii fabularnej, postaciach oraz samej rozgrywce.

W lutowym numerze magazynu Game Informer (dostępnym już w wersji cyfrowej) pojawiła się zapowiedź Uncharted 4: A Thief's End – wyczekiwanej produkcji studia Naughty Dog. W związku z tym w sieci zebrano najważniejsze informacje z tekstu. Poznaliśmy m.in. szczegóły dotyczące linii fabularnej, postaci oraz rozgrywki. Dodatkowo okazało się, że w produkcji pojawi się tryb multiplayer, co nie jest jednak wielkim zaskoczeniem, w końcu towarzyszy on serii od 2009 roku, kiedy to ukazało się Uncharted 2: Among Thieves. Niestety obecnie nie wiemy nic poza tym, że będzie. Na dalsze konkrety w tej sprawie jeszcze przyjdzie czas, a tymczasem zachęcamy wszystkich fanów Nathana Drake’a do zagłębienia się w lekturę niniejszej wiadomości.

W Uncharted 4: A Thief's End Nathan pomoże swojemu bratu. - Uncharted 4: A Thief's End - Game Informer ujawnia nowe informacje - wiadomość - 2015-01-07
W Uncharted 4: A Thief's End Nathan pomoże swojemu bratu.

Historia i miejsce akcji

Akcja produkcji rozegra się trzy lata po wydarzeniach ukazanych w Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Nathan Drake porzucił swój zawadiacki styl życia i wiedzie spokojne życie z Eleną. Sielankę przerywa jednak jego brat Sam, którego główny bohater uznawał za zmarłego. Okazało się, że popadł on w wielkie tarapaty, a jego dalsze losy uzależnione są od znalezienia skarbu pirata Henry’ego Avery. Nathan czuje się dłużnikiem Sama i postanawia mu pomóc. Poszukiwacze przygód wyruszają do Libertalii – pirackiej kolonii na Madagaskarze, gdzie rozegra się część akcji Uncharted 4: A Thief's End. Nie będzie to jedyne miejsce do którego trafimy, gdyż odwiedzimy także nieujawnione jeszcze lokacje miejskie oraz zaśnieżone tereny.

Postacie

Uncharted 4: A Thief's End w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Deweloper: Naughty Dog
  • Wydawca: Sony
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4
  • Data premiery: 2015 rok

Z zapowiedzi dowiedzieliśmy się także co nieco o postaciach. Nathana Drake’a nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi serii. Z kolei Sam jest jego starszym (pięć lat różnicy) bratem, który jest jeszcze bardziej lekkomyślny od głównego bohatera. bohatera. Poza tym od zawsze jest o niego zazdrosny, uważając go za lepszą i młodszą wersję siebie, w związku z czym pomiędzy nimi panuje dość napięta atmosfera. Co ważne, Sam będzie działał podobnie jak Ellie z The Last of Us, przy czym ma on być znacznie bardziej doświadczonym podróżnikiem i silnym mężczyzną, więc będzie się zachować inaczej niż młoda dziewczyna.

W produkcji pojawią się także starzy znajomi – Elena i Sully. Kobieta jest dziennikarką, którą Nathan poznał podczas przygody ukazanej w pierwszej odsłonie serii, a druga z wymienionych postaci to stary przyjaciel i mentor Drake’a.

Oprócz nich na naszej drodze spotkamy Rafe’a i Nadine, czyli konkurencyjnych poszukiwaczy skarbów. Obecnie wiemy na ich temat jedynie tyle, że pierwszy z nich jest przeciwieństwem Nathana, z odmiennym podejściem do życia. Natomiast tajemnicza kobieta jest właścicielką prywatnej organizacji wojskowej w Afryce Południowej.

Rozgrywka

Rozgrywka, o czym mogliśmy się przekonać podczas zeszłorocznej prezentacji gameplayu (do obejrzenia powyżej), nie będzie się diametralnie różnić od wcześniejszych odsłon. Z zapowiedzi dowiedzieliśmy się jednak kilku ciekawych faktów. Okazało się m.in., że przeciwnicy będą mogli chwytać nas za nogi, gdy będziemy starali się ich strącić w przepaść.

Na osoby kochające lizać ściany czeka wiele atrakcji. Przede wszystkim gra ma być mniej liniowa, dzięki czemu będzie można np. omijać niektóre grupki przeciwników, a poza tym w dodatkowych ścieżkach znajdziemy także skarby / artefakty. Co ciekawe, notatki załączane do nich, zdradzą nam wskazówki dotyczące umiejscowienia innych znajdziek.

W czasie zabawy nie zabraknie rozmaitych zagadek, przy czym studio chce wykorzystać podczas ich rozwiązywania narzędzia. Zdradzono, że pojawią się ich różne rodzaje, ale na razie wiemy jedynie o linie z hakiem.

Wszystko to uzupełniane ma być przez lepszą sztuczną inteligencję oraz humor, z którego słynie seria. Krótko pisząc, fani serii mogą liczyć na kolejną wciągającą historię, utrzymaną w znanej, ale ulepszonej formule. Premiera gry odbędzie się najpewniej w tym roku.