Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2015, 10:00

autor: Meehow

Dodatek Dead Kings do Assassin's Creed: Unity ukaże się 13 stycznia

Pierwszy dodatek typu DLC do najnowszej odsłony serii Assassin's Creed, Unity, zostanie udostępniony 13 stycznia. W ramach rekompensaty za nie do końca udany technicznie produkt, owo rozszerzenie będzie darmowe dla wszystkich graczy.

Assassin’s Creed: Unity – najnowsza odsłona przebojowej serii Assassin’s Creed – już niedługo, bo 13 stycznia, otrzyma pierwszy dodatek typu DLC, zatytułowany Dead Kings. Z okazji nadchodzącej premiery udostępniono widoczny powyżej zwiastun. Fanów asasyńskiego cyklu z pewnością ucieszy też fakt, że francuski gigant wydawniczy, Ubisoft, zreflektował się po wydaniu co najmniej niezbyt udanego technicznie produktu i w ramach rehabilitacji postanowił podarować Dead Kings wszystkim graczom za darmo. W rzeczonym dodatku, którego wydarzenia rozgrywają się po tych z głównej kampanii, ponownie wcielimy się w postać Arno Doriana. Protagonista wciągnięty zostaje w kolejną enigmatyczną intrygę, tym razem mającą miejsce w mrocznych i rozległych katakumbach Saint-Denis.

To jednak nie koniec: jak informowaliśmy w listopadzie, posiadacze przepustki sezonowej, której częścią pierwotnie miało być Dead Kings, mogliby poczuć się pokrzywdzeni takim „rozdawnictwem”, dlatego też mają oni możliwość gratisowego wybrania sobie jednej z sześciu gier: The Crew, Far Cry 4, Watch_Dogs, Assassin’s Creed IV: Black Flag, Rayman Legends, Just Dance 2015. Oczywiście oferta dotyczy wyłącznie tych graczy, którzy zdecydowali się na zakup przepustki sezonowej odpowiednio wcześnie. Obecnie nie ma już takiej możliwości. Ostateczny termin odebrania darmowego tytułu upływa 15 marca.

Assassin’s Creed: Unity zaliczyło nie do końca udany start. Gra zadebiutowała 11 listopada 2014 roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nieco ponad miesiąc później ukazał się czwarty już patch do tego tytułu. Niezadowolenie grającej społeczności znajduje odzwierciedlenie w ocenach, które delikatnie mówiąc odstają od tego, czego można się spodziewać po absolutnie bestsellerowej serii.