Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2014, 09:23

autor: Arantasar

Assassin’s Creed: Unity – czwarty patch na konsolach i PC

Na konsolach nowej generacji ukazał się czwarty patch do gry Assassin’s Creed: Unity. Uaktualnienie zajmuje blisko 7 GB i wprowadza szereg poprawek w kwestii wydajności i stabilności tytułu. Wydanie pecetowe ma ukazać się jeszcze w tym tygodniu. Nie obyło się jednak bez problemów – program instalacyjny dla Xbox One zamiast samych poprawek pobiera całą grę.

Ubisoft udostępnił czwarty patch do gry Assassin’s Creed: Unity. - Assassin’s Creed: Unity – czwarty patch do pobrania na konsolach; blisko 7 GB poprawek - wiadomość - 2014-12-19
Ubisoft udostępnił czwarty patch do gry Assassin’s Creed: Unity.

Aktualizacja (19 grudnia 2014): Patch jest już dostępny na komputerach osobistych. W odróżnieniu do wydania konsolowego zajmuje jedynie 2,9 GB. Łatkę można pobrać w ramach platformy Steam. Osoby, które nabyły grę za pośrednictwem aplikacji UPLAY muszą poczekać, gdyż ta nie została jeszcze zaktualizowana. Powinno to nastąpić w najbliższym czasie.

Firma Ubisoft udostępniła czwarty patch do gry Assassin’s Creed: Unity, planowany pierwotnie na 16 grudnia. Uaktualnienie ma być ostatnim kluczowym usprawnieniem tytułu, który od momentu premiery jest mocno krytykowany za liczne błędy i słabą optymalizację. Patch zajmuje aż 6,7 GB, co wyniknęło z konieczności przebudowania obszarów Paryża najczęściej wywołujących spadki wydajności. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie gry:

Zadaniem części zespołu oddelegowanego do zwiększenia liczby wyświetlanych klatek było poprawienie i wymiana tych części mapy Paryża, które sprawiały najwięcej problemów. Stąd tak duży rozmiar aktualizacji. Jednakże, ponieważ znaczna część uaktualnienia zastępuje istniejące pliki, całkowity rozmiar gry na dysku nie zwiększy się tak bardzo.

Poprawki wprowadzone w najnowszym patchu koncentrują się głównie na wydajności i stabilności tytułu, ale naprawiono też szereg innych błędów związanych z nawigacją, walką, otwieraniem zamków czy grą online. Pełną listę zmian można znaleźć pod tym adresem. Dotychczas nie pojawiły się jeszcze testy wydajności tytułu z nowymi poprawkami.

Nie obyło się jednak bez komplikacji. Posiadacze konsoli Xbox One zauważyli, że program instalacyjny – zamiast pobierać wyłącznie 6,7 GB poprawki – ściąga grę od początku. Cały tytuł zajmuje około 40 GB, co znacznie wydłuża czas aktualizacji. Firma Ubisoft została poinformowana o problemie i zapewnia, że pracuje nad jego rozwiązaniem:

Niestety w trakcie ściągania poprawek program zastępuje całą grę, a nie tylko zaktualizowane pliki. Oczywiście nie takie było nasze zamierzenie i przepraszamy, że duża część z was będzie musiała poczekać dłużej niż oczekiwano na zakończenie instalacji. Wspólnie z firmą Microsoft pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, ale w tym momencie nie możemy powiedzieć kiedy to nastąpi.

Sposobem na obejście problemu jest usunięcie gry, a następnie jej ponowna instalacja z płyty. Wówczas program instalacyjny pobiera wyłącznie zaktualizowaną zawartość. Patch jest obecnie dostępny dla konsolowych wydań gry Assassin’s Creed: Unity. Posiadacze komputerów osobistych mają otrzymać aktualizację jeszcze w tym tygodniu.

Assassin's Creed: Unity to kolejna odsłona słynnej serii gier akcji od firmy Ubisoft. Jednocześnie jest to pierwsza część przeznaczona wyłącznie na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery PC. W produkcji wcielamy się w asasyna Arno Doriana, który w czasach Rewolucji Francuskiej musi zmierzyć się ze swoimi problemami.