Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2014, 12:03

autor: Arantasar

Assassin’s Creed: Unity – darmowa gra dla posiadaczy przepustki sezonowej w tym tygodniu; czwarty patch opóźniony

W tym tygodniu osoby posiadające przepustę sezonową do gry Assassin’s Creed: Unity będą mogły otrzymać darmową produkcję firmy Ubisoft, którą studio obiecało w ramach rekompensaty za liczne błędy najnowszej odsłony serii. Jednocześnie poinformowano, że premiera czwartego patcha do gry opóźni się.

Patch będzie, ale opóźniony; gra darmowa, ale dla posiadaczy przepustki – cieszyć się czy narzekać? - Assassin’s Creed: Unity – darmowa gra dla posiadaczy przepustki sezonowej w tym tygodniu; czwarty patch opóźniony - wiadomość - 2014-12-16
Patch będzie, ale opóźniony; gra darmowa, ale dla posiadaczy przepustki – cieszyć się czy narzekać?

Najnowsza odsłona serii Assassin’s Creed od momentu premiery jest mocno krytykowana przez społeczność graczy za dużą ilość błędów i słabą optymalizację. Jest to szczególnie widoczne w przypadku wydania na komputery osobiste. Do największych mankamentów należą znaczne spadki wydajności (nawet na bardzo mocnym sprzęcie), ale zdarzają się też błędy w wyświetlaniu obrazu czy przypadkowe zawieszenia gry. W odpowiedzi na falę krytyki studio Ubisoft postanowiło zrekompensować posiadaczom Assassin’s Creed: Unity wypuszczenie niedopracowanego produktu. Wszyscy posiadacze tytułu otrzymają za darmo dodatek Dead Kings, który pierwotnie miał być dostępny nieodpłatnie jedynie w ramach przepustki sezonowej. Z kolei posiadacze Season Passa dostaną jako rekompensatę jedną wybraną grę produkcji Ubisoft. W tym tygodniu ma ruszyć strona internetowa, na której będzie można wybrać darmowy tytuł. Na liście dostępnych pozycji znalazły się:

Należy jednak zaznaczyć kilka rzeczy. Po pierwsze, lista gier może się nieznacznie różnić w zależności od kraju, co wynika z wewnętrznych regulacji prawnych. Po drugie, wybrany tytuł będzie dostępny wyłącznie na tę platformę, na którą posiadamy Assassin’s Creed: Unity. Po trzecie, cała akcja kończy się 15 marca 2015 roku – po tej dacie nie będzie można już starać się o darmową rekompensatę. Po czwarte, gracze, którzy zrealizowali swój kod po 25 listopada będą musieli poczekać kilka dni, zanim system zweryfikuje ich status. Jednocześnie potwierdzono, że posiadacze przepustki sezonowej będą mieli dostęp do wszystkich przewidzianych dla nich wcześniej atrakcji – m.in. do zapowiadanego na przyszły rok Assassin's Creed Chronicles: China. Osoby, które chciałyby wykupić Season Passa specjalnie w celu zdobycia darmowej gry musimy zmartwić – nie jest on już dłużej sprzedawany.

W tym tygodniu miał się też ukazać czwarty patch do Assassin’s Creed: Unity. Trzeci, opublikowany pod koniec listopada, wprowadził około 300 poprawek, nie rozwiązał jednak problemów z okazjonalnymi spadkami wydajności. Najnowsze uaktualnienie miało koncentrować się przede wszystkim na tym problemie. Ubisoft ogłosił jednak, że potrzebuje więcej czasu, aby spełnić składane wcześniej obietnice i wypuścić dopracowany produkt, który zauważalnie poprawi jakość rozgrywki. W oficjalnej wiadomości napisano:

Zależy nam na dużej poprawie wydajności, co wymaga przerobienia mapy Paryża. Za kilka dni osiągniemy jakość, na jaką zasługują nasi gracze.

W komunikacie zapewniono też, że Ubisoft przykłada wielką wagę do kontroli jakości. Nie podano jednak bardziej konkretnej daty opublikowania nowego patcha.

Assassin's Creed: Unity to kolejna odsłona słynnej serii gier akcji od firmy Ubisoft. Jednocześnie jest to pierwsza część przeznaczona wyłącznie na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery PC. W produkcji wcielamy się w asasyna Arno Doriana, który w czasach Rewolucji Francuskiej musi zmierzyć się ze swoimi problemami.