Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2014, 11:14

autor: Góral

Until Dawn - obejrzyj rozgrywkę z horroru na PlayStation 4

Twórcy ze studia Supermassive Games opublikowali nowe nagranie prezentujące rozgrywkę w Until Dawn. W odróżnieniu od wcześniejszych nagrań, skupiających się bardziej na eksploracji, tym razem deweloperzy postanowili pokazać dynamiczną akcję.

Studio Supermassive Games, pracujące nad grą Until Dawn, opublikowało kolejny materiał wideo prezentujący rozgrywkę z nadchodzącej produkcji zrealizowanej w konwencji horroru. Osoby interesujące się tym tytułem raczej nie będą zaskoczone tym, co można obejrzeć na powyższym nagraniu. Produkcja wydaje się być bowiem czymś w stylu mroczniejszego Heavy Rain od studia Quantic Dream. Oznacza to, że rozgrywka opierać ma się na uczestniczeniu w kolejnych scenkach, podczas których dokonuje się rozmaitych wyborów, wpływających na dalsze losy bohaterów. To jednak wiadomo już od dłuższego czasu, ale w odróżnieniu od wcześniejszych prezentacji, skupiających się bardziej na eksploracji, tym razem deweloperzy postanowili pokazać dynamiczną akcję i ucieczkę kobiety ściganej przez tajemniczego napastnika.

Until Dawn utrzymane będzie w klimatach horrorów klasy B. - Until Dawn - obejrzyj rozgrywkę z horroru na PlayStation 4 - wiadomość - 2014-12-16
Until Dawn utrzymane będzie w klimatach horrorów klasy B.
Until Dawn w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka utrzymana w klimatach horrorów klasy B
  • Deweloper: Supermassive Games
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PS4
  • Data premiery: 2015 rok

Until Dawn powstaje wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4, chociaż pierwotnie było tworzone dla PlayStation 3 i kontrolera Move. W sierpniu bieżącego roku okazało się jednak, że gra została przeprojektowana i przeniesiona na nowe urządzenie koncernu Sony. Oprócz zmiany platformy sprzętowej, twórcy odmienili także rozgrywkę, porzucając widok pierwszoosobowy na rzecz TPP i żegnając się z PlayStation Move. Warto jeszcze wspomnieć, że w produkcji pokierujemy losami nie jednej, a ośmiu postaci, którzy wybrali się na wycieczkę w góry, gdzie niestety czeka na nich niemiła niespodzianka. Tytuł oferować ma setki zakończeń, a każdy z bohaterów będzie mógł zginąć podczas zabawy.

Szykuje się ciekawa produkcja dla miłośników tego typu zabawy, którzy przy okazji są fanami horrorów klasy B. Premiera gry odbędzie się w przyszłym roku.

Za Until Dawn odpowiada studio Supermassive Games, które stworzyło wcześniej takie tytuły, jak Start the Party!, Doctor Who: The Eternity Clock czy Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami. Deweloper ten specjalizuje się więc bardziej w grach dla dzieci, a najnowsza produkcja będzie jedną z nielicznych skierowanych do dorosłego odbiorcy.