Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 22:28

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Until Dawn - survival horror przeprojektowany i przeniesiony na PS4

Na konferencji firmy Sony podczas targów gamescom ogłoszono, że gra Until Dawn ukaże się w 2015 roku wyłącznie na PlayStation 4. Początkowo ten survival horror był tworzony z myślą o PlayStation 3 i kontrolerze PlayStation Move.

Studio Supermassive Games ujawniło na dzisiejszej konferencji firmy Sony, że zapowiedziana dwa lata temu gra Until Dawn ostatecznie ukaże się wyłącznie na PlayStation 4. Przypomnijmy, że początkowo miała być to pierwszoosobowa produkcja przygodowa w konwencji horroru, tworzona z myślą o PlayStation 3 i sterowaniu z użyciem kontrolera PlayStation Move. Przez ostatnie dwa lata sporo się jednak zmieniło i twórcy postanowili przeprojektować swoje dzieło od nowa. Until Dawn nadal pozostanie survival horrorem, ale z akcją przedstawianą z perspektywy trzeciej osoby (zza pleców postaci) i z tradycyjnym sterowaniem padem. Wszystko to w znacznie usprawnionej oprawie graficznej działającej na silniku wykorzystanym wcześniej w strzelaninie Killzone: Shadow Fall, która pod względem wizualnym robiła duże wrażenie.

Fabuła gry Until Dawn jest tworzona we współpracy dwóch filmowych scenarzystów horrorów – Larry’ego Fassendena (Ostatnia zima, Habit) oraz Grahama Reznicka (Plaga wampirów, I Can See You). Z kolei w bohaterów produkcji wcielą się tacy aktorzy, jak Rami Malek (Need for Speed, Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2), Brett Dalton (Agenci T.A.R.C.Z.Y., Lincoln: Historia zamachu) czy Hayden Panettiere (Herosi, Kocham Cię Beth Cooper).

Until Dawn ostatecznie ukaże się w 2015 roku tylko na PlayStation 4 - Until Dawn - survival horror przeprojektowany i przeniesiony na PS4 - wiadomość - 2014-08-12
Until Dawn ostatecznie ukaże się w 2015 roku tylko na PlayStation 4

Until Dawn przedstawi historię ośmiu przyjaciół, którzy wybrali się w góry kompletnie nie spodziewając się, że czekają ich tam prawdziwie przerażające przeżycia. Odpowiedzialne za grę studio Supermassive Games stworzyło wcześniej takie tytuły, jak Start the Party!, Doctor Who: The Eternity Clock czy Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami. Until Dawn zadebiutuje w 2015 roku wyłącznie na PlayStation 4.