Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2016, 17:45

Black Desert Online z datą ostatnich beta-testów i darmowym kreatorem postaci

Firma Daum Games wyznaczyła datę rozpoczęcia drugiej i ostatniej fazy beta-testów gry Black Desert Online na 18 lutego. Ponadto udostępniono za darmo kreator postaci w grze jako samodzielną aplikację do pobrania.

Black Desert Online być może nie pobije World of Warcraft, ale z pewnością zaoferował najbardziej rozbudowany system kreowania postaci w historii. - Black Desert Online z datą ostatnich beta-testów i darmowy kreatorem postaci - wiadomość - 2016-01-19
Black Desert Online być może nie pobije World of Warcraft, ale z pewnością zaoferował najbardziej rozbudowany system kreowania postaci w historii.

O Black Desert Online – ambitnej koreańskiej grze MMORPG – pisaliśmy ostatnio przy okazji rozpoczęcia zamkniętych beta-testów w połowie grudnia. Wówczas dostęp do gry uzyskali jedynie nabywcy tzw. Conqueror’s Package, najdroższego zestawu startowego. Niechętnych wydawaniu prawie stu euro na pojedynczą grę powinna ucieszyć zapowiedź wydawcy gry – firmy Daum Games – odnośnie rozpoczęcia drugiej i ostatniej bety produkcji studia Pearl Abyss w czwartek 18 lutego. Co prawda, pierwszeństwo mają nabywcy wspomnianego Conqueror’s Package oraz tańszego Explorer’s Package, ale na początku przyszłego miesiąca ruszą otwarte zapisy na oficjalnej stronie gry. Jak na razie nie podano szczegółów dotyczących czasu trwania drugiej bety ani też zmian w stosunku do poprzednich testów.

Jeśli nawet nie zamierzacie zapoznać się z dobrze zapowiadającym się MMORPG, to może was zainteresować kolejna informacja związana z Black Desert Online. Twórcy zdecydowali się bowiem spełnić życzenie wielu graczy i udostępnili system tworzenia postaci w grze jako samodzielną i zupełnie darmową aplikację. Przypomnijmy, że kreator bohatera w BDO daje niemal nieograniczoną swobodę, oferując liczbę opcji niespotykaną w żadnej innej grze oraz możliwość dostosowania nawet najdrobniejszych szczegółów. Oczywiście stworzonego w tej aplikacji bohatera można będzie potem zaimportować do gry. My zaś zachęcamy was do dzielenia się stworzonymi przez was postaciami w komentarzach.

Black Desert Online to koreańska gra MMORPG, a zarazem debiutancki projekt studia Pearl Abyss. Akcja gry toczy się w klasycznym, pogrążonym w konflikcie świecie fantasy. Walki są szybkie i czysto zręcznościowe, a eksploracja i system tworzenia przedmiotów bardzo rozbudowane. Gra zadebiutowała w Korei w 2014 roku jako darmowa produkcja, natomiast wydanie na zachodnie rynki ma ukazać się w 2016 roku i będzie wymagać jednorazowego zakupu.