Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2016, 19:08

Zapowiedziano Cities: Skylines - Snowfall. Dodatek wprowadzi zmienną pogodę oraz tramwaje

Deweloperzy symulatora budowy miasta Cities: Skylines zapowiedzieli nowe rozszerzenie dla tytułu, które zatytułowane zostało Snowfall. Dodatek wprowadza zmienną pogodę, taką jak deszcz czy śnieg, wpływającą na funkcjonowanie metropolii, a także tramwaje, które uzupełnią istniejącą już ofertę środków transportu publicznego.

Po premierze pierwszego dużego rozszerzenia dla symulatora budowy miasta Cities: Skylines, zatytułowanego After Dark, przyszła kolej na kolejny dodatek. Deweloperzy gry zapowiedzieli dziś oficjalnie Cities: Skylines – Snowfall. DLC wprowadza zmienną pogodę i temperaturę, która w rzeczywisty sposób wpłynie na funkcjonowanie miasta. Wraz ze spadkiem słupka rtęci mieszkańcy metropolii będą zużywać coraz więcej energii na ocieplenie mieszkań i miejsc pracy. Naszym zadaniem będzie sprostać tym wahaniom zapotrzebowania na prąd. Problemom zapobiegniemy rozbudowując elektrownie i linie przesyłowe lub decydując się na budowę miejskiego systemu centralnego ogrzewania.

Poza deszczem i mgłą, pełniącym czysto kosmetyczną rolę, prawdziwym wyzwaniem dla burmistrza okażą się opady śniegu, które mogą sparaliżować ruch uliczny. Gracze będą musieli zadbać o odśnieżanie i zapewnienie odpowiedniej liczby pługów drogowych. Z białym puchem wiązać będą się także inne atrakcje, takie jak nowe rodzaje parków i budynków specjalnych. Wszystkie te opcje i konstrukcje będą dostępne na nowym rodzaju zimowej mapy.

Na graczy czekać będzie również poprawiony system zarządzania komunikacją zbiorową. Łatwiej kontrolować mamy np. linie autobusowe i ustalać wszystkie związane z nimi opcje. Największą nowością będzie jednak oddanie w nasze ręce oczekiwanych przez fanów tramwajów, które uzupełnią istniejącą już ofertę środków transportu publicznego.

Na razie nie mamy konkretnych informacji kiedy dodatek pojawi się w sprzedaży. Wiemy na pewno, że będzie on dostępny w dystrybucji cyfrowej, zarówno na oficjalnej stronie producenta jak i w serwisie Steam oraz innych sklepach. Podobnie jak w przypadku After Dark, część nowości, które znajdziemy w Snowfall, trafi do posiadaczy podstawki w postaci darmowego patcha.

Na graczy czekają nowe budynki związane z zimą

Pogoda wpłynie na zapotrzebowanie energetyczne miasta

Tramwaje będą nowym środkiem transportu, który wprowadza dodatek

Cities: Skylines zadebiutowało w sprzedaży w marcu ubiegłego roku i spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem graczy, którzy od lat oczekiwali godnego następcy klasycznego Sim City 4. Tytuł znalazł ponad milion nabywców, a dzięki stałemu wsparciu deweloperów oraz scenie moderskiej cały czas przyciąga nowych graczy.

  1. Recenzja gry Cities: Skylines – SimCity 4 ma wreszcie godnego konkurenta
  2. Oficjalna strona gry Cities: Skylines