Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEPS4
Okładka Cities: Skylines - Snowfall (PC)

Cities: Skylines - Snowfall

Drugi pełnoprawny dodatek do strategii ekonomicznej Cities: Skylines studia Colossal Order. Rozszerzenie o nazwie Snowfall wprowadza do rozgrywki zmienną pogodę oraz temperaturę, która w dość istotny sposób wpływa na funkcjonowanie naszego miasta.

To jest dodatek do gry Cities: Skylines.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa miasta

Okładka Cities: Skylines - Snowfall (PC)

data premiery gry:

18lut2016

PC

14lis2017

XONE

21lis2017

PS4

Snowfall to drugi po After Dark dodatek do gry Cities: Skylines. Produkcja, będąca klasycznym symulatorem budowy miasta, zadebiutowała w sprzedaży w marcu 2015 roku i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem graczy, którzy od lat oczekiwali godnego następcy klasycznego Sim City 4. Tytuł znalazł ponad milion nabywców, a dzięki stałemu wsparciu deweloperów oraz scenie moderskiej cały czas przyciąga nowych graczy. Za powstanie DLC oraz podstawki odpowiada fińskie studio Colossal Order, specjalizujące się w strategiach ekonomicznych i mające na koncie serię Cities in Motion. Podobnie jak w przypadku After Dark, część nowości, które znajdują się w Snowfall, trafiła do posiadaczy podstawki w postaci darmowego patcha.

Mechanika

DLC wprowadza zmienną pogodę i temperaturę, która w rzeczywisty sposób wpływa na funkcjonowanie miasta. Wraz ze spadkiem słupka rtęci mieszkańcy metropolii zużywają coraz więcej energii na ocieplenie mieszkań i miejsc pracy. Naszym zadaniem jest sprostać tym wahaniom zapotrzebowania na prąd. Problemom zapobiegamy, rozbudowując elektrownie i linie przesyłowe lub decydując się na budowę miejskiego systemu centralnego ogrzewania. Poza deszczem i mgłą, pełniącym czysto kosmetyczną rolę, prawdziwym wyzwaniem dla burmistrza okazują się jednak opady śniegu, które mogą sparaliżować ruch uliczny. Gracze muszą zadbać o odśnieżanie i zapewnienie odpowiedniej liczby pługów drogowych. Z białym puchem wiążą się także inne atrakcje, takie jak nowe rodzaje parków i budynków specjalnych. Wszystkie te opcje i konstrukcje są dostępne na nowym rodzaju zimowej mapy.

Na graczy czeka również poprawiony system zarządzania komunikacją zbiorową. Łatwiej możemy teraz kontrolować np. wyznaczone przez nas linie autobusowe i ustalać wszystkie związane z nimi opcje. Największą nowością jest jednak oddanie w ręce fanów długo oczekiwanych tramwajów, które uzupełniają istniejącą już ofertę środków transportu publicznego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Gry podobne do Cities: Skylines - Snowfall

Klasyfikacja PEGI Cities: Skylines - Snowfall

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Cities: Skylines - Snowfall

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-3470 3.20 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 3.0 GHz/AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 5670 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/8.1 64-bit

roxana8888 VIP 10 października 2017

Odśnieżanie dróg to problem, z którym się mierzymy w Snowfall. Trzeba również zapewnić mieszkańcom ogrzewanie ( ulepszone rury wodociągowe ). Kurorty górskie można fajnie się pobawić :) Ale jakoś szybko mi się znudził ten dodatek ( brakowało mi zmiany pór roku ileż można w tej zimie ).

6.0
Premiera dodatku Cities: Skylines - Snowfall. Gra trafiła do 2 mln graczy
Premiera dodatku Cities: Skylines - Snowfall. Gra trafiła do 2 mln graczy

wiadomość18 lutego 2016

Dzisiaj debiutuje dodatek Snowfall do strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Płatne rozszerzenie zostało wsparte darmowym patchem, a do gry wprowadzi między innymi motyw zimowy z opadami śniegu, pługami i koniecznością ogrzewania domów. Dzięki temu można powiedzieć, że zima wraca!

Cities: Skylines - rozgrywka z DLC Snowfall i informacje o nowej aktualizacji
Cities: Skylines - rozgrywka z DLC Snowfall i informacje o nowej aktualizacji

wiadomość11 lutego 2016

Firma Paradox Interactive ujawniła, że 18 lutego - w dniu premiery dodatku Snowfall - Cities: Skylines doczeka się nowej aktualizacji, dodającej kosmetyczne efekty pogodowe i Theme Editor. Ponadto deweloperzy zaprezentowali rozgrywkę z nadchodzącego rozszerzenia.

Znamy oficjalną datę premiery dodatku Cities: Skylines - Snowfall
Znamy oficjalną datę premiery dodatku Cities: Skylines - Snowfall

wiadomość3 lutego 2016

Po niezłym After Dark, Cities: Skylines doczeka się niedługo kolejnego rozszerzenia. Wydawca gry poinformował właśnie graczy o dokładnej dacie premiery nowego dodatku, czyli Snowfall.

Zapowiedziano Cities: Skylines - Snowfall. Dodatek wprowadzi zmienną pogodę oraz tramwaje
Zapowiedziano Cities: Skylines - Snowfall. Dodatek wprowadzi zmienną pogodę oraz tramwaje

wiadomość19 stycznia 2016

Deweloperzy symulatora budowy miasta Cities: Skylines zapowiedzieli nowe rozszerzenie dla tytułu, które zatytułowane zostało Snowfall. Dodatek wprowadza zmienną pogodę, taką jak deszcz czy śnieg, wpływającą na funkcjonowanie metropolii, a także tramwaje, które uzupełnią istniejącą już ofertę środków transportu publicznego.

PC
XONE
PS4