Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2016, 10:00

autor: Góral

Cities: Skylines - rozgrywka z DLC Snowfall i informacje o nowej aktualizacji

Firma Paradox Interactive ujawniła, że 18 lutego - w dniu premiery dodatku Snowfall - Cities: Skylines doczeka się nowej aktualizacji, dodającej kosmetyczne efekty pogodowe i Theme Editor. Ponadto deweloperzy zaprezentowali rozgrywkę z nadchodzącego rozszerzenia.

Jak dobrze wiemy, 18 lutego popularny city builder Cities: Skylines doczeka się rozszerzenia Snowfall. Jeżeli jednak nie zamierzacie wydawać na nie pieniędzy, to i tak otrzymacie trochę nowej zawartości. Firma Paradox Interactive, wydawca produkcji, poinformowała, że wraz z dodatkiem pojawi się aktualizacja, która wprowadzi kosmetyczne efekty pogodowe (deszcz i mgła). Udostępniony zostanie również Theme Editor, czyli edytor umożliwiający tworzenie nowych motywów map, np. świata obcych, który zaprezentowano na poniższym screenie. Oprócz tego doczekamy się bardziej rozbudowanego interfejsu związanego z zarządzaniem transportem publicznym, otrzymamy nowe Chirpsy czy też kapelusze dla avatarów. Do wiadomości dołączyliśmy też zapis rozgrywki transmitowanej ostatnio przez deweloperów na Twitchu.

Cities: Skylines - edytor motywów umożliwi tworzenie takich map.
Cities: Skylines - edytor motywów umożliwi tworzenie takich map.
Cities: Skylines w skrócie:
  • Strategia ekonomiczna od studia Colossal Order
  • Ukazała się na komputerach PC w marcu 2015 roku
  • 18 lutego doczeka się drugiego dużego dodatku, zatytułowanego Snowfall
  • Wraz z rozszerzeniem pojawi się darmowa aktualizacja, dodająca Theme Editor, kosmetyczne efekty pogodowe i kilka mniejszych elementów

Cities: Skylines to strategia ekonomiczna, pozwalająca wybudować miasto swoich marzeń. Oczywiście zadanie nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać, gdyż rozgrywka nie polega wyłącznie na ustawianiu na mapie kolejnych budowli, ale także zarządzaniu finansami publicznymi, administracją, komunikacją itd. Produkcja ukazała się na komputerach PC w marcu 2015 roku i osiągnęła spory sukces, sprzedając się w ciągu kilku tygodni w ponad milionie egzemplarzy.

Rozszerzenie Snowfall będzie drugim (pierwszym było After Dark z września 2015 roku) dużym dodatkiem. Jego główną atrakcją mają być zmienne warunki pogodowe, w tym przede wszystkim opady śniegu, które realnie wpłyną na rozgrywkę. By sprostać mrozom, będziemy musieli np. rozbudowywać elektrownie, dzięki czemu ogrzejemy wszystkie mieszkania, czy też odśnieżać ulice, ułatwiając tym samym kierowcom poruszanie się po mieście.

Cities: Skylines - rozgrywka z DLC Snowfall i informacje o nowej aktualizacji - ilustracja #2