Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2016, 11:19

David Gaider, główny scenarzysta serii Dragon Age, dołącza do Beamdog. Jest nadzieja na Baldur's Gate III?

W niecały miesiąc po odejściu z kanadyjskiego studia BioWare, David Gaider - scenarzysta znany z pracy nad takimi hitami jak seria Dragon Age, Baldur's Gate II czy Neverwinter Nights - dołączył do firmy Beamdog.

Po odświeżeniu dwóch części cyklu, Beamdog zna Baldur's Gate na wylot. Czy jednak firmie udałoby się stworzyć godną trzecią odsłonę serii? - David Gaider, główny scenarzysta serii Dragon Age, dołącza do Beamdog. Jest nadzieja na Baldur's Gate 3? - wiadomość - 2016-02-11
Po odświeżeniu dwóch części cyklu, Beamdog zna Baldur's Gate na wylot. Czy jednak firmie udałoby się stworzyć godną trzecią odsłonę serii?

Niedługo musiał szukać nowej pracy po odejściu z BioWare David Gaider, główny scenarzysta cyklu Dragon Age oraz współtwórca Neverwinter Nights czy drugiej odsłony Wrót Baldura. Obejmie on stanowisko dyrektora kreatywnego w Beamdog, firmie najbardziej znanej z prac nad dwiema częściami Baldur's Gate: Enhanced Edition. Czy może to oznaczać, że po kilkunastu latach oczekiwania zagramy w trzecią odsłonę tego klasycznego RPG?

Na razie priorytetem firmy Beamdog jest Siege of Dragonspear – duży dodatek do pierwszej części Baldur's Gate: Enhanced Edition. - David Gaider, główny scenarzysta serii Dragon Age, dołącza do Beamdog. Jest nadzieja na Baldur's Gate 3? - wiadomość - 2016-02-11
Na razie priorytetem firmy Beamdog jest Siege of Dragonspear – duży dodatek do pierwszej części Baldur's Gate: Enhanced Edition.

Jak czytamy w oświadczeniu na blogu Beamdog, Gaider poprowadzi zespół scenarzystów i będzie nadzorować „nowe kreatywne przedsięwzięcia” firmy. Nie podano żadnych konkretów, ale biorąc pod uwagę jego doświadczenie z cyklem Baldur's Gate oraz fakt, że firma Beamdog od paru lat zajmuje się tą marką, trzecia część nie jest wcale wykluczona. Możliwe też, że Gaider pomoże w tworzeniu kolejnych dodatków. Na razie studio skupia się na Siege of Dragonspear, czyli rozszerzeniu do odświeżonej wersji pierwszych Wrót Baldura, jednak przy produkcji tego tytułu nowy dyrektor kreatywny raczej nie odegra większej roli – ma on bowiem zadebiutować na początku tego roku, tak więc prace są już z pewnością na finiszu. Niezależnie od tego, co planują wspólnie David Gaider i Beamdog, warto mieć na tę współpracę oko, gdyż przez 17 lat w BioWare scenarzysta zebrał w portfolio pokaźny stos hitów, którymi mógłby obdarować kilku kolegów po fachu. Poza tym Kanadyjczyk jest autorem kilku powieści i komiksów z uniwersum Dragon Age.

David Gaider, główny scenarzysta serii Dragon Age, dołącza do Beamdog. Jest nadzieja na Baldur's Gate 3? - ilustracja #3

Nadchodzący projekt Beamdog ze świata Baldur's Gate to Siege of Dragonspear – rozszerzenie do odświeżonej wersji pierwszych Wrót Baldura. Rozgrywający się pomiędzy wydarzeniami z obu „dużych” części dodatek zapewni graczom 25 godzin rozgrywki, czterech nieznanych do tej pory towarzyszy, nowe lokacje oraz kolejną klasę postaci – szamana. Gratką dla fanów cyklu będzie zapewne możliwość importowania swojego bohatera z pierwszej odsłony Baldur's Gate, przejścia nim Siege of Dragonspear, a następnie przeniesienia go do „dwójki”.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Beamdog
  2. Recenzja gry Baldur's Gate: Enhanced Edition – klasyka RPG w nowych szatach
  3. Recenzja gry Baldur's Gate II: Enhanced Edition – rozszerzonej edycji kultowego RPG