Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2016, 13:22

David Gaider, główny scenarzysta serii Dragon Age, opuścił szeregi BioWare

Z pracy w studio BioWare zrezygnował David Gaider, czyli człowiek, który był głównym scenarzystą trylogii Dragon Age i autorem kwestii wypowiadanych przez droida HK-47 w Star Wars: Knights of the Old Republic.

David Gaider przepracował w studiu BioWare siedemnaście długich lat. - David Gaider, główny scenarzysta serii Dragon Age, opuścił szeregi BioWare - wiadomość - 2016-01-23
David Gaider przepracował w studiu BioWare siedemnaście długich lat.

Szeregi studia BioWare właśnie uległy uszczupleniu o człowieka, który odegrał kluczową rolę przy produkcji wielu z największych przebojów tego dewelopera. Zespół opuścił bowiem David Gaider, znany przede wszystkim jako główny scenarzysta cyklu Dragon Age. Napisał on również kilka komiksów i trzy powieści osadzone w uniwersum tego cyklu.

Gaider był zatrudniony w firmie przez siedemnaście długich lat i brał także udział w tworzeniu fabuł takich tytułów jak Baldurs Gate II, Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic. W przypadku ostatniego z tych RPG-ów to właśnie on odpowiadał za uwielbiane przez fanów kwestie wypowiadane przez droida HK-47. Pierwszym projektem, przy którym pełnił rolę głównego scenarzysty był dodatek Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark.

Na razie nie wiemy, jakie są dalsze plany Davida Gaidera, choć obiecał on, że ujawnione one zostaną już wkrótce. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby chciał on w całości poświęcić się pisaniu powieści. Dokładnie tak postąpił bowiem Drew Karpyshyn, który był głównym scenarzystą przy dwóch pierwszych odsłonach Mass Effect. W 2012 roku opuścił on BioWare, aby skoncentrować się na trylogii fantasy Chaos Born. Kilka miesięcy temu, wydaniu ostatniej wchodzącej w skład tego cyklu książki, powrócił jednak w szeregi studia.

  1. BioWare – oficjalna strona studia

David Gaider, główny scenarzysta serii Dragon Age, opuścił szeregi BioWare - ilustracja #2

Niestety, komiksy powstałe w oparciu o scenariusze Gaidera nigdy nie ukazały się na polskim rynku. Na półki rodzimych księgarni trafiły za to wszystkie trzy powieści.

Książki noszą tytuły Dragon Age. Utracony tron, Dragon Age. Powołanie i Dragon Age. Rozłam. Cała trójka ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Obecnie bardzo trudno jest dostać nowe egzemplarze tych powieści, ale bez problemu można je zakupić używane.