Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2016, 12:15

Opcje pecetowego Tom Clancy’s The Division. Gra wykorzysta Denuvo?

Fani Tom Clancy’s The Division dokopali się w plikach nadchodzącej bety do informacji, że wersja pecetowa wykorzysta wyjątkowo trudne do złamania zabezpieczenie antypirackie Denuvo. Ponadto autorzy wypuścili dwa nowe screeny z wydania na PC, a w sieci pojawił się także filmik omawiający opcje, jakie zaoferuje edycja komputerowa.

Już tylko tygodnie dzielą nas od premiery Tom Clancy’s The Division. Produkcja do tej pory pokazywana była głównie w wersji konsolowej i wielu graczy zastanawia się, jak prezentować się będzie wydanie pecetowe. Częściowo odpowiedzieć na to pytanie może materiał video opublikowany przez kanał Arekkz Gaming. Jego autorom nie pozwolono niestety nagrać rozgrywki z edycji komputerowej, ale za to podczas filmiku ujawnili oni kilka świeżych informacji na temat tego wydania.

Gra w wersji na PC pozwoli swobodnie konfigurować nie tylko sterowanie, ale również położenie elementów interfejsu na ekranie, nawet jeśli wykorzystamy kilka monitorów jednocześnie. Komunikacja z innymi użytkownikami odbywać się będzie zarówno poprzez tekst, jak i czat głosowy. Gdy udamy się do tzw. Mrocznych Stref otrzymamy opcję informowania innych graczy, że nie mamy złych intencji. Nie oznacza to oczywiście, że i tak nie spróbują nas zastrzelić.

Dwa nowe screeny z wersji pecetowej -  Pecetowe Tom Clancy’s The Division wykorzysta system antypiracki Denuvo - wiadomość - 2016-01-23
Dwa nowe screeny z wersji pecetowej

Tom Clancy’s The Division zaoferuje bogate opcje graficzne, pozwalając na skonfigurowanie większości elementów oprawy wizualnej. Nie zabraknie również wsparcia dla rozdzielczości 4K. Warto dodać, że deweloperzy wypuścili wczoraj dwa nowe screeny z wydania pecetowego i prezentują się one wyraźnie lepiej niż edycje konsolowe.

Pojawiły się także doniesienia, że pecetowa wersja Tom Clancy’s The Division wykorzysta wyjątkowo trudne do złamania zabezpieczenie antypirackie Denuvo. Źródłem tych wieści są pliki, który gracze pobierają przygotowując się do nadchodzących beta testów. Znaleziono w nich wzmiankę o tym systemie DRM, będącym jednym z najskuteczniejszych rozwiązań tego typu dostępnym na rynku.

Przypomnijmy, że Tom Clancy’s The Division zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 8 marca tego roku, a beta testy ruszą 28 stycznia na Xboksie One i dzień później na pozostałych dwóch platformach sprzętowych.

Fakt, że do premiery gry pozostały niecałe dwa miesiące sprawia, że jesteśmy obecnie wręcz zasypywani materiałami oraz informacjami z Tom Clancy’s The Division. Dzięki temu w ostatnich tygodniach mogliśmy obejrzeliśmy nowy zwiastun fabularny, krótkometrażowy film z aktorami oraz zatrzęsienie nowych zapisów rozgrywki, nagranych w trakcie zorganizowanej niedawno prezentacji. Dowiedzieliśmy się także, że w dniu premiery otrzymamy możliwość zwiedzenia jedynie Manhattanu, a kolejne dzielnice najprawdopodobniej pojawia się dopiero w późniejszych aktualizacjach i dodatkach. Natomiast wczoraj poznaliśmy wreszcie wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry.

  1. Graliśmy w Tom Clancy's The Division - my, zrujnowany Nowy Jork i horda bandytów
  2. Tom Clancy’s The Division – oficjalna strona gry