Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2016, 11:21

autor: Góral

Destiny 2 nie ukaże się we wrześniu bieżącego roku

Według źródeł serwisu Kotaku, we wrześniu bieżącego roku miała się ukazać druga cześć Destiny. Tak się jednak nie stanie, gdyż premiera niezapowiedzianej jeszcze oficjanie produkcji została przełożona na inny, nieznany termin.

Destiny 2 nie ukaże się we wrześniu bieżącego roku - ilustracja #1

Na kilka lat przed premierą gry Destiny wyciekły szczegóły umowy koncernu Activision Blizzard ze studiem Bungie. Według nich pierwsza odsłona cyklu miała ujrzeć światło dzienne w 2013 roku, a kolejne części miały pojawiać się co dwa lata (2015, 2017 rok itd.). Jak jednak dobrze wiemy proces produkcji się wydłużył i finalnie tytuł zadebiutował w 2014 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360. W związku z tym mogliśmy się spodziewać, że premiera drugiej części odbędzie się we wrześniu bieżącego roku, jednak najnowsze wieści mówią, że tak się nie stanie. Według informatorów serwisu Kotaku, debiut Destiny 2 został przełożony na inny, nieznany termin.

Naturalnie nie są to oficjalne informacje (studio Bungie odmówiło Kotaku skomentowania sprawy), ale mając w pamięci wspomnianą wcześniej umowę oraz fakt, że rzeczony serwis często dociera do plotek, które w późniejszym czasie znajdują potwierdzenie, można podejrzewać, że coś jest na rzeczy.

Destiny od momentu premiery jest cały czas rozwijane. Produkcja doczekała się rozmaitych aktualizacji oraz kilku dużych dodatków. Ostatni z nich to The Taken King z września 2015 roku, który okazał się sporym sukcesem, zostając rekordzistą w ilości pobrań w dniu premiery w historii systemu PlayStation Network. „Podstawka” również poradziła sobie na rynku znakomicie i może się pochwalić ponad 25 milionami zarejestrowanych użytkowników. Z kolei jeżeli chodzi o faktyczną sprzedaż, to wiemy jedynie, że w pierwszym miesiącu obecności gry na rynku, rozeszło się przeszło 6 milionów egzemplarzy.

Destiny 2 nie ukaże się we wrześniu bieżącego roku - ilustracja #3

Destiny to strzelanka nastawiona przede wszystkim na zabawę w multiplayerze. Podczas rozgrywki wcielamy się w Strażników, czyli specjalne postacie o wyjątkowych mocach, którzy walczą z obcymi istotami. Do wyboru mamy kilka klas, rozwijanych w trakcie rozgrywki. Oprócz kampanii, gracze mogą uczestniczyć także w innych formach zabawy, takich jak Raid, Strike, wariacji na temat Hordy i nie tylko.