Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2015, 11:54

autor: Pirlond

Destiny z kolejnym wzrostem liczby użytkowników

Popularność Destiny – sieciowej strzelanki autorstwa studia Bungie – wciąż rośnie. Przy okazji publikacji najnowszego raportu finansowego koncernu Activision Blizzard przedstawiciele firmy ujawnili, że gra może pochwalić się 25 milionami zarejestrowanych użytkowników.

Grono fanów Destiny wciąż rośnie. - Destiny z kolejnym wzrostem liczby użytkowników - wiadomość - 2015-11-03
Grono fanów Destiny wciąż rośnie.

Choć od premiery Destiny minął już nieco ponad rok, społeczność fanów gry stale się poszerza. W lutym produkcja miała 16 milionów zarejestrowanych graczy, a w maju liczba ta powiększyła się do 20 milionów. Z najnowszych danych udostępnionych przy okazji publikacji raportu finansowego firmy Activision Blizzard za ostatni kwartał (a więc okres zakończony 30 września) wynika, że tytuł zanotował kolejny wzrost użytkowników i obecnie w kosmicznym shooterze deweloperów ze studia Bungie założonych jest ponad 25 milionów kont. Oczywiście nie wiadomo, ile z nich należy do osób aktywnie grających, nie można też tego rezultatu przekładać na liczbę sprzedanych sztuk. A to dlatego, że na jednej kopii można mieć na przykład dwa profile, do tego dochodzą też egzemplarze używane.

Najnowsze informacje dotyczące zarejestrowanych użytkowników to nie wszystko, czym pochwalili się przedstawiciele Activision Blizzard. Ujawniono również, że przeciętnie gracze spędzają w Destiny trzy godziny dziennie. A jakby tego było mało, produkcja jest obecnie „najchętniej oglądaną grą konsolową w serwisie Twitch”. Popularność strzelanki nie powinna jednak dziwić, bo jest ona ciągle wspierana przez twórców.

W ubiegłym miesiącu ukazał się na przykład trzeci już (a zarazem największy) dodatek zatytułowany The Taken King, który przyniósł ze sobą sporo nowości. Swoją drogą, rozszerzenie już w chwili debiutu pobiło niemały rekord, bo w dniu premiery było najchętniej pobieranym elementem z usługi PlayStation Network.