Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 10:24

autor: Góral

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Heroes of the Storm i Destiny z 70 mln użytkowników

Firma Activision Blizzard pochwaliła się popularnością gier Hearthstone: Heroes of Warcraft, Heroes of the Storm i Destiny. Wszystkie wymienione produkcje mają łącznie 70 milionów zarejestrowanych graczy i wygenerowały od momentu swoich premier 1,25 miliarda dolarów przychodu.

W opublikowanym przez firmę Activision Blizzard najnowszym raporcie finansowym znalazło się miejsce dla ciekawej, ale nietypowej informacji. Wydawca pochwalił się bowiem popularnością gier Hearthstone: Heroes of Warcraft, Heroes of the Storm i Destiny. Problem w tym, że zsumował wyniki poszczególnych produkcji. W ten wyszło, że wszystkie wymienione projekty mają łącznie 70 milionów zarejestrowanych graczy (akurat w tym przypadku wiadomo, że 20 milionów to użytkownicy strzelanki studia Bungie) i wygenerowały od momentu swoich premier 1,25 miliarda dolarów przychodu (w standardzie non-GAAP). Krótko pisząc, tytuły te okazały się sukcesem, aczkolwiek bez dostępu do konkretnych danych nie wiadomo, jak dokładnie radzą sobie one na rynku.

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Heroes of the Storm i Destiny z 70 mln użytkowników - ilustracja #1

Pewną wskazówką na ten temat jest fakt, że wspomniane już 20 mln zarejestrowanych graczy Destiny spędziło do tej pory ponad dwa miliardy godzin na zabawie, co przekłada się na średnią 100 godzin przypadających na każdego użytkownika. Gra cieszy się więc nie tylko dużą popularnością, ale także mocno angażuje osoby, które zdecydowały się ją nabyć. We wrześniu ukaże się duży dodatek The Taken King, więc powyższe dane wkrótce wzrosną jeszcze bardziej.

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Heroes of the Storm i Destiny z 70 mln użytkowników - ilustracja #2

Hearthstone: Heroes of Warcraft jest karcianką free-to-play, dedykowaną użytkownikom komputerów PC i urządzeń mobilnych (iOS oraz Android). Gracze mogą tworzyć własne decki składające się z kart z postaciami ze strategii Warcraft i popularnego MMORPG World of Warcraft. Tytuł doczekał się już kilku dodatków, a wkrótce na rynku pojawi się rozszerzenie Wielki Turniej.

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Heroes of the Storm i Destiny z 70 mln użytkowników - ilustracja #3

Heroes of the Storm to gra typu MOBA będąca odpowiedzią studia Blizzard Entertainment na produkcje pokroju League of Legends i Dota 2. Tytuł ukazał się oficjalnie na komputerach PC 2 czerwca bieżącego roku. Zabawa polega na atakowaniu bazy przeciwnika i jednoczesnym bronieniu swojej. Rozgrywka nastawiona jest na ścisłą współpracę z pozostałymi członkami drużyny.

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Heroes of the Storm i Destiny z 70 mln użytkowników - ilustracja #4

Destiny to strzelanka z elementami gier MMO, która ukazała się we wrześniu 2014 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Podczas zabawy gracze wcielają się w tak zwanych Strażników walczących z obcymi najeźdźcami. Jest to pierwsza produkcja studia Bungie (twórcy serii Halo) po rozstaniu się dewelopera z firmą Microsoft.