Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 10:45

autor: Adrian Werner

Sprzedaż Diablo III przekroczyła 30 mln egzemplarzy

Studio Blizzard i firma Activision pochwaliły się, że sprzedaż Diablo III przekroczyła 30 mln egzemplarzy.

Diablo III wciąż cieszy się ogromną popularnością. - Sprzedaż Diablo III przekroczyła 30 mln egzemplarzy - wiadomość - 2015-08-05
Diablo III wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Firma Activision i studio Blizzard Entertainment mają powody do zadowolenia. Duet ten właśnie ogłosił, że sprzedaż gry Diablo III przekroczyła 30 milionów egzemplarzy. Na tę imponującą liczbę złożyły się wyniki wersji pecetowej oraz edycji konsolowych oraz prawdopodobnie także dodatku Reaper of Souls.

Piszemy „prawdopodobnie”, gdyż choć oficjalnie tego nie potwierdzono, to dokładnie rok temu chwalono się przekroczeniem pułapu 20 mln sprzedanych egzemplarzy i wtedy w skład tej liczby wchodziła zarówno podstawowa wersja gry, jak i dodatek Reaper of Souls. Spodziewamy się więc, że tym razem jest podobnie.

Przypomnijmy, że Diablo III zadebiutowało na pecetach w maju 2012 roku. W ciągu 24 godzin sprzedano 3,5 mln egzemplarzy, ustanawiając nowy rekord na tej platformie. Szesnaście miesięcy później produkcja trafiła na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Natomiast w sierpniu ubiegłego roku ukazały się wersje na Xboksa One i PlayStation 4.

  1. Diablo III – strona oficjalna gry
  2. Zło powróciło - recenzja gry Diablo III
  3. Recenzja gry Diablo III w wersji na konsole - król hack'n'slash na padzie