Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2014, 11:00

autor: Meehow

Diablo III rozeszło się w nakładzie ponad 20 milionów sztuk

Jak można wyczytać w kwartalnym sprawozdaniu finansowym firmy Activision Blizzard, Diablo III trafiło do rąk ponad 20 milionów graczy na całym świecie. W tę wartość wliczone są zarówno kopie rozprowadzone drogą cyfrową, jak również sprzedane egzemplarze dodatku Reaper of Souls.

Diablo III - Diablo III rozeszło się w nakładzie ponad 20 milionów sztuk - wiadomość - 2014-08-06
Diablo III

Jak wynika z danych przedstawionych w kwartalnym sprawozdaniu finansowym firmy Activision Blizzard, wydane w 2012 roku Diablo III trafiło do rąk ponad 20 milionów graczy na całym świecie. W tę wartość wliczone są także kopie rozprowadzone drogą cyfrową, jak również sprzedane egzemplarze dodatku Reaper of Souls. Pod uwagę wzięto wszystkie platformy, na których dotychczas ukazało się Diablo III, czyli komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Zainteresowani mogą zapoznać się z pełnym, dość obszernym raportem pod tym adresem.

Warto także przypomnieć, że już 19 sierpnia na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4 zadebiutuje Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition. Jest to kompletne wydanie Diablo III wraz z dodatkiem Reaper of Souls i wszystkimi dotychczasowymi aktualizacjami. Będzie to także pierwsza okazja dla posiadaczy next-genowych konsol, aby zanurzyć się w świecie Sanktuarium. Gra będzie dostępna u wybranych sprzedawców detalicznych. Sugerowana cena wersji na X360/PS3 wynosi niecałe 40 euro, czyli około 168 złotych, natomiast edycji na XONE/PS4 niespełna 70 euro, co przy obecnym kursie daje mniej więcej 293 polskie złote.

Posiadaczy Diablo III z pewnością zainteresuje też fakt, że trwają prace nad patchem 2.1.0, wprowadzającym szereg zmian do rozgrywki, o którym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym. Z pełną, aktualną listą (zaktualizowaną kilka godzin temu) można zapoznać się na stronie łatki w serwisie Battle.net. Wciąż trwają testy patcha, w których można wziąć udział na Publicznym Serwerze Testowym.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.