Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2014, 10:56

autor: Adrian Werner

Grand Theft Auto V - 34 mln egzemplarzy powędrowało do sklepów

Firma Take-Two pochwaliła się, że do sklepów powędrowały już 34 miliony egzemplarzy gry Grand Theft Auto V, czyli zeszłorocznego przebojowego sandboksa studia Rockstar.

Grand Theft Auto V to jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii. - Grand Theft Auto V - 34 mln egzemplarzy powędrowały do sklepów - wiadomość - 2014-08-06
Grand Theft Auto V to jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii.

Szefostwo firmy Take-Two ma powody do zadowolenia. Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym wydawca zdradził, że na półki sklepowe powędrowały już 34 miliony egzemplarzy gry Grand Theft Auto V. Warto przypomnieć, że w maju liczba ta wynosiła 33 mln, więc tytuł wciąż zyskuje nowych fanów. Oczywiście, końcowy wynik bez wątpienia będzie znacznie wyższy. Najbliższej jesieni do sprzedaży trafią bowiem wersje na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Nie zdziwilibyśmy się zresztą, gdyby całkiem spora grupa miłośników gry postanowiła nabyć ją ponownie w nowej ulepszonej edycji na te platformy.

Grand Theft Auto V zadebiutowało we wrześniu 2013 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Tytuł okazał się gigantycznym sukcesem i w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedano 11,21 mln egzemplarzy. Produkcja pobiła również rekord w Polsce, gdzie w pierwszy tydzień rozeszło się 100 tysięcy sztuk.

Według plotek w tym roku ma się ukazać pierwszy dodatek fabularny, choć na razie nie wyciekły żadne konkrety na jego temat. Natomiast tryb sieciowy gry, czyli GTA Online, wkrótce wzbogaci się o kooperacyjne napady.

  1. Oficjalna strona Grand Theft Auto V
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto V – 10 gwiazdek dla GTA V!
  3. Grand Theft Auto V - poradnik