Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2014, 15:25

autor: Ender

GTA Online – animacje kooperacyjnych napadów

Jednemu z użytkowników Grand Theft Auto V udało się odnaleźć w kodzie gry animacje postaci, które przygotowane są z myślą o kooperacyjnych napadach w trybie multiplayer. Opcja, pozwalająca na wspólne planowanie oraz dokonywanie przestępstw przez graczy, takich jak okradanie banków, miała być początkowo wprowadzona do GTA Online wiosną tego roku.

GTA Online ma być rozwijane jeszcze przez najbliższe lata. Premiera na nowych platformach z pewnością w tym pomoże - GTA Online – animacje kooperacyjnych napadów ukryte w kodzie gry - wiadomość - 2014-08-03
GTA Online ma być rozwijane jeszcze przez najbliższe lata. Premiera na nowych platformach z pewnością w tym pomoże

Jeszcze przed premierą Grand Theft Auto V gracze byli wabieni perspektywą planowania i przeprowadzania wspólnych akcji oraz napadów. Opcja ta miała zostać wprowadzona do GTA Online wiosną tego roku. Niestety, tak się nie stało. W czerwcu twórcy zapowiedzieli, że potrzebują jeszcze więcej czasu na dopracowanie szczegółów dodatku, ponieważ wyzwania przed jakimi stanęli przerosły ich oczekiwania. Nie podali wówczas jednak nawet przybliżonej daty debiutu DLC. Jak się okazuje, część z animacji, które zapewne zostaną użyte w rozszerzeniu, znajdują się już w kodzie gry (podobnie jak w przypadku wielu innych elementów rozgrywki, które zostały dodane do GTA).

Jednemu z użytkowników GTA V na Xboksie 360 udało się dotrzeć do plików z animacjami i odtworzyć je w grze, a następnie zamieścić w sieci. Co prawda, efekt przypomina dziwaczną pantominę, ale jeżeli przyjrzymy się ruchom postaci łatwo zidentyfikujemy np. zachowanie zakładników oraz osób biorących udział w napadzie, co pozwala nam wyobrazić sobie jak wyglądać będą organizowane akcje. Trudno stwierdzić kiedy DLC z napadami ujrzy wreszcie światło dzienne. Na razie możemy zakładać, że nie nastąpi to raczej przed premierą Grand Theft Auto V na konsolach nowej generacji oraz komputerach PC, która zaplanowana jest na jesień tego roku. W tym miesiącu czekają na nas jeszcze tragi Gamescom. Być może w trakcie trwania imprezy Rockstar zdecyduje się przekazać jakieś nowe informacje.

Grand Theft Auto Online to wieloosobowa produkcja towarzysząca najnowszej odsłonie gangsterskiej serii studia Rockstar. Tytuł umożliwia wspólną rozgrywkę dla 16 graczom – mogą oni razem przechadzać się po mieście, brać udział w różnego rodzaju misjach rabunkowych czy standardowych trybach sieciowych (Deathmatch). Jeśli ktoś nie chce być skazany na konieczność dogadywania się z nieznajomymi, istnieje możliwość dołączenia do jednego z rywalizujących ze sobą gangów (Crews). Od czasu październikowej premiery trybu, deweloperzy regularnie wypuszczają kolejne DLC oraz poprawki

  1. Recenzja Grand Theft Auto Online – multiplayer z potencjałem
  2. Oficjalna strona internetowa gry Grand Theft Auto V