Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2014, 18:18

autor: Ender

Deuce – kolejny projekt twórców Rust i Garry’s Mod

Twórcy ze studia Facepunch, odpowiadającego za produkcję Rust oraz Garry’s Mod, zapowiedzieli drugi po Riftgate przygotowywany projekt, którym jest gra Deuce. To zręcznościowy symulator tenisa, w którym gracze korzystają ze specjalnych umiejętności i rozgrywają mecze w różnych zakątkach świata.

Gra pozwoli na lokalny jak i sieciowy multiplayer - Deuce – kolejny projekt twórców Rust i Garry’s Mod - wiadomość - 2014-08-03
Gra pozwoli na lokalny jak i sieciowy multiplayer

Niecały tydzień temu, studio Facepunch, odpowiedzialne z gry Rust oraz Garry's Mod, przedstawiło graczom projekt nowej produkcji zatytułowanej Riftlight. Teraz deweloperzy wyjawili swój kolejny projekt, przygotowywany równocześnie z pozostałymi grami. Deuce to zręcznościowy symulator tenisa, który przez twórców określany jest jako skrzyżowanie klasycznej produkcji sportowej z serią Street Fighter.

W trakcie rozgrywki gracze będą mogli wcielić się w zawodników pochodzących z różnych zakątków świata. Tytuł będzie posiadać kreskówkowe i przerysowane modele postaci, nie zobaczymy w nim więc raczej atletycznych sportowców z kortów Wimbledonu. Podobnie jak w bijatyce Capcomu, każdą postać reprezentować będzie charakterystyczna dla jej kraju arena. Na grafikach koncepcyjnych możemy zobaczyć kort na podwórzu chińskiego klasztoru albo na amerykańskich pustynnych bezdrożach. Co ciekawe, mają one pełnić także pewną rolę podczas meczów i wpływać na ich przebieg. Być może będą to jakieś losowe eventy, w trakcie których np. ktoś lub coś wbiegnie na kort. We wpisie na blogu dewelopera nie znalazła się informacja jak dużo graczy oraz boisk zobaczymy w pełnej wersji produkcji.

Postacie zawodników mają reprezentować rożne kraje i regiony świata - Deuce – kolejny projekt twórców Rust i Garry’s Mod - wiadomość - 2014-08-03
Postacie zawodników mają reprezentować rożne kraje i regiony świata

Każdy zawodnik reprezentuje nieco inny styl rozgrywki, niektórzy wykonują serwy z ogromną siłą, przewagą pozostałych jest zwinność i szybkość. Wszyscy używają jednak efektownych ataków specjalnych. Twórcy przygotowali na razie tylko cztery. Są nimi np. ognista lub lodowa piłka, zamrażająca przeciwników. To jednak nie wszystkie zdolności, ma się bowiem pojawić ich znacznie więcej.

Grę napędza silnik Unity, a za fizykę obiektów odpowiadają autorskie rozwiązania dewelopera. Deuce to na razie tytuł roboczy i może ulec zmianom. Nie znamy jeszcze przybliżonej daty premiery. Gra na pewno ukaże się jednak na komputerach PC.

Projekt jednego z kortów - Deuce – kolejny projekt twórców Rust i Garry’s Mod - wiadomość - 2014-08-03
Projekt jednego z kortów
Boisko położony w samym centrum klasztoru sztuk walki - Deuce – kolejny projekt twórców Rust i Garry’s Mod - wiadomość - 2014-08-03
Boisko położony w samym centrum klasztoru sztuk walki
  1. Oficjalna strona Facepunch Studios
  2. Zapowiedź Deuce na blogu dewelopera