Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Deuce (PC)

Deuce PC

Humorystyczna gra zręcznościowa, łącząca symulację tenisa z elementami automatowych bijatyk pokroju Street Fightera. Podczas zabawy w Deuce kontrolujemy zawodników dysponujących unikalnymi zagraniami specjalnymi, takimi jak ognista lub lodowa piłka.

Zręcznościowe | tenis | indie

PC Windows
Okładka Deuce (PC)

producent: Facepunch Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deuce to zrealizowana z dużym przymrużeniem oka gra zręcznościowa, stanowiąca połączenie symulatora tenisa z elementami klasycznych automatowych bijatyk, w stylu kultowego Street Fightera. Gra stanowi poboczny projekt założonego przez Garry’ego Newmana studia Facepunch, które wsławiło się popularną modyfikacją silnika Source, znaną jako Garry’s Mod oraz sandboksową grą akcji Rust.

Podczas zabawy wcielamy się w pochodzących z różnych zakątków globu domorosłych tenisistów, by toczyć pojedynki na zróżnicowanych, rozsianych po całym świecie arenach. Podobnie jak we wspomnianej serii Capcomu, każdemu zawodnikowi towarzyszy charakterystyczny dla jego kraju kort. Co warto wspomnieć, boiska umiejscowione są w tak nietypowych miejscach, jak podwórze chińskiego klasztoru czy pustynne amerykańskie bezdroża i różnią się nie tylko odmienną scenerią oraz stylem wykonania - każde z nich wywiera także nieco inny wpływ na przebieg rozgrywki, oferując rozmaite „niespodzianki” z jakimi spotykać się będą grający.

Każdy z szerokiego wachlarza zawodników reprezentuje nieco inny styl rozgrywki, wyróżniając się zwinnością, szybkością czy też siłą wykonywanych uderzeń. Ponadto, jak w typowych automatowych bijatykach, każdy dysponuje także określonym zasobem unikatowych zagrań specjalnych. Może to być np. płonąca lub lodowa piłka, która odpowiednio podpali lub zamrozi naszego przeciwnika. Zwycięstwo w każdej grze zależeć będzie więc nie tylko od naszych zdolności tenisowych, ale również umiejętności właściwego wykorzystania wspomnianych zagrań.

Oprawa graficzna gry wykonana została w typowym, kreskówkowym stylu. Na arenach oglądamy przerysowane postaci bohaterów, zgoła odmiennych od atletycznych sylwetek sportowców, znanych z kortów tenisowych. Całość działa na popularnym enginie Unity, wykorzystując autorski silnik fizyczny studia Facepunch.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 5.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Deuce

odpowiednia dla każdego wieku

Deuce – kolejny projekt twórców Rust i Garry’s Mod
Deuce – kolejny projekt twórców Rust i Garry’s Mod

wiadomość3 sierpnia 2014

Twórcy ze studia Facepunch, odpowiadającego za produkcję Rust oraz Garry’s Mod, zapowiedzieli drugi po Riftgate przygotowywany projekt, którym jest gra Deuce. To zręcznościowy symulator tenisa, w którym gracze korzystają ze specjalnych umiejętności i rozgrywają mecze w różnych zakątkach świata.