Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Riftlight (PC)

Riftlight PC

Dynamiczny twin-stick shooter opracowany przez studio Facepunch. Gracze w Riftlight zasiadają za sterami latających statków, podróżując przez losowo generowane etapy i biorąc udział w rozmaitych misjach.

Zręcznościowe | elementy RPG | indie

PC Windows
Okładka Riftlight (PC)

producent: Facepunch Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Riftlight to zręcznościowa strzelanka typu twin stick z elementami gatunku RPG. Produkcja powstała w studiu Facepunch znanym z takich gier, jak Rust i Garry’s Mod.

Akcja tytułu przypomina to, co znajdziemy w kultowym już Geometry Wars, z tym wyjątkiem, że gracze nie latają po niewielkiej planszy, lecz podróżują po losowo generowanych poziomach i uczestniczą w rozmaitych misjach. Deweloperzy zatroszczyli się o rozbudowany gameplay, czerpiący inspiracje m.in. z gatunku RPG oraz gier myśliwskich. W związku z tym, podczas zabawy nasz pojazd zdobywa doświadczenie, które przekłada się na nowe umiejętności i moce.

Riftlight oferuje kilka klas statków, którymi porusza się grająca osoba. Ranged to odpowiednik szturmowca, sprawdzający się w starciach zarówno na krótkich, jak i długich dystansach. Caster z kolei nawiązuje do postaci magików, a Melee to pojazd, który nie dysponuje bronią palną, a wiązką energii o niewielkim zasięgu, przypominającą miecz. Wszystkie te umiejętności uzupełnia się o dodatkowe moce specjalne, zdobywane co kilka poziomów doświadczenia. Każda klasa posiada odmienny zestaw zdolności, a ich używanie wymaga określonej ilości energii. Dodatkowo w czasie rozgrywki zdobywamy różne przedmioty, które wykorzystujemy później w czasie walki. Zabawa odbywa się zarówno w trybie jednoosobowym, jak i w kooperacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Riftlight

odpowiednia dla każdego wieku

Riftlight nową grą twórców Rust i Garry’s Mod
Riftlight nową grą twórców Rust i Garry’s Mod

wiadomość28 lipca 2014

Adam Woolridge ze studia Facepunch, znanego z gier Rust i Garry’s Mod, zapowiedział kolejny projekt. Riftlight ma być twin stick shooterem z elementami RPG, trybem co-op i losowo generowanymi poziomami oraz misjami. Tytuł zmierza w kierunku komputerów PC i Steam Machines.