Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2013, 13:32

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Grand Theft Auto V w Polsce - 100 tysięcy sprzedanych sztuk w ciągu 7 dni

Grand Theft Auto V wyraźnie zaznaczyło swoją dominację także na polskim rynku. Według danych wydawcy, firmy Cenega, gra znalazła w przeciągu tygodnia od premiery już 100 tysięcy właścicieli.

Grand Theft Auto V po raz kolejny wyznaczyło standardy dla branży rozrywkowej  - Grand Theft Auto V w Polsce - 100 tysięcy sprzedanych sztuk w ciągu 7 dni - wiadomość - 2013-09-24
Grand Theft Auto V po raz kolejny wyznaczyło standardy dla branży rozrywkowej

Grand Theft Auto V to bez wątpienia jedna z największych premier w tym roku, ale też w historii rozrywki w ogóle. Gra zapewniła w ciągu trzech dni przychód rzędu miliarda dolarów, zdominowała też między innymi rynek brytyjski.

Również w Polsce GTA V święci triumfy. Jak poinformował polski dystrybutor gry, firma Cenega, w ciągu 7 dni od premiery (15 września) Grand Theft Auto V trafiło w ręce 100 tysięcy graczy. Wynik imponujący jak na realia polskiego rynku – tym bardziej, że dotyczy tytułu wydanego wyłącznie na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Rangę tego wydarzenia najlepiej podkreślić porównaniem z innymi hitami, które przekroczyły w Polsce barierę 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Rodzimy Wiedźmin 2 dokonał tego dopiero po miesiącu obecności na rynku. Natomiast Diablo III potrzebowało na osiągnięcie takiego wyniku około dwóch tygodni więcej niż gra CD Projekt Red. W obu przypadkach są to rezultaty wyłącznie PC-towych wydań. Sukces konsolowego GTA V w naszym kraju jest więc jeszcze bardziej imponujący, bo osiągnięty na rynku zdominowanym przez komputery osobiste.

Piąta część serii jako pierwsza została oficjalnie przetłumaczona, w wersji kinowej, na język polski. Tych z Was, którzy jeszcze nie dokonali zakupu pretendenta do gry roku, zachęcamy do zapoznania się z najlepszymi ofertami cenowymi i nadrobienia tego braku.