Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2014, 15:37

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Grand Theft Auto Online - kolejne informacje na temat napadów

Kilka dni temu w kodzie gry Grand Theft Auto V odkryto animacje postaci z nadchodzącego trybu kooperacyjnych napadów. Okazało się jednak, że to nie wszystko, co ukryto w plikach produkcji i dziś możemy Wam przekazać informacje dotyczące maksymalnego łupu i specjalizacji bohaterów uczestniczących w rabunkach.

W Internecie pojawiły się kolejne informacje dotyczące kooperacyjnych napadów w Grand Theft Auto Online. Kilka dni temu informowaliśmy, że jednemu z użytkowników Grand Theft Auto V na Xboksie 360 udało się dotrzeć do plików z animacjami, a dziś okazało się, że to nie wszystko, co ukrywa się na 34 mln płyt. Według kodu produkcji, podczas napadów dostępnych będzie sześć ”klas” postaci – kierowcy, hakera, snajpera, spadochroniarza, strzelca oraz lidera. Nie wiadomo jednak, czy tyle też osób będzie mogło uczestniczyć w zabawie i czy w ogóle będą to role graczy. Opcja ta wydaje się najbardziej logiczna, ale niewykluczone, że do tych zadań będziemy wynajmować postacie NPC. Dodatkowo w czasie rozgrywki nad postaciami i na mapie mają się wyświetlać ikony informujące, kto jest kim i gdzie się znajduje w danej chwili. Drugą ciekawą nowiną jest maksymalna wysokość łupu, która ma wynosić 1,5 mln dolarów, ale tylko przy pierwszym podejściu. Z każdą kolejną, udaną próbą zgarniemy więcej pieniędzy.

Oczywiście informacje te nie zostały potwierdzone przez Rockstar i niekoniecznie muszą okazać się prawdziwe. W dalszym ciągu nie wiemy także, kiedy napady w końcu zadebiutują w Grand Theft Auto Online. Pierwotnie miało to nastąpić wiosną bieżącego roku, ale deweloperowi nie udało się dotrzymać terminu. Niewykluczone, że rozszerzenie ukaże się dopiero wraz z premierą Grand Theft Auto V na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

Grand Theft Auto V to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier wideo. Produkcja ukazała się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 we wrześniu 2013 roku. Niedługo po premierze studio Rockstar udostępniło Grand Theft Auto Online, czyli rozbudowany tryb multiplayer, który jest stale rozwijany o nowe zadania, misje tworzone przez samych graczy, itd.