Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2014, 10:50

autor: Draug

Diablo III – patch 2.1.0 wprowadzi tryb sezonowy, Głębokie Szczeliny i inne nowości

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało patch 2.1.0 do gry Diablo III. Wprowadzi on m.in. tryb sezonowy (wzorowany na rankingach z Diablo II), specjalny wariant Szczelin Nefalemów, tablice wyników oraz dość istotne zmiany w mechanice zabawy. Nie znamy daty wejścia aktualizacji w życie, lecz „wkrótce” stanie się ona dostępna na Publicznym Serwerze Testowym.

Aktualizacja 2.1.0 to kolejna (dość spora) porcja zmian w Diablo III. - Diablo III – patch 2.1.0 wprowadzi tryb sezonowy, Głębokie Szczeliny i inne nowości - wiadomość - 2014-06-18
Aktualizacja 2.1.0 to kolejna (dość spora) porcja zmian w Diablo III.
Diablo III w skrócie:
  • Producent: Blizzard Entertainment
  • Gatunek: hack’and’slash
  • Platformy sprzętowe i terminy premier: PC (maj 2012), X360, PS3 (wrzesień 2013), XOne, PS4 (sierpień 2014)
  • Nasza ocena: 9.5 / 10 (PC), 9.0 / 10 (X360, PS3)

Trzeciemu Diablo dopiero co stuknęły dwa latka, a rozwój gry nie ustaje. Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało niedawno nadejście aktualizacji 2.1.0 do wspomnianego tytułu, która wprowadzi całkiem sporo innowacji i usprawnień. Nie wiemy jeszcze, kiedy jej zawartość zostanie powszechnie udostępniona wszystkim graczom, lecz na dniach powinna pojawić się możliwość wypróbowania patcha na Publicznym Serwerze Testowym (PST). Jak to zazwyczaj bywa, zmiany odczują przede wszystkim wysokopoziomowi posiadacze Diablo III, otrzymując więcej atrakcji, które utrzymają ich przy grze po jednorazowym ukończeniu głównego wątku fabularnego. Co ciekawe, odnotujemy nie tylko zwiększenie liczby możliwości, ale również dokonanie zmian w już dobrze poznanych, podstawowych mechanizmach rozgrywki. Po szczegóły zapraszam poniżej.

Miłośnicy przechodzenia Diablo III w kółko otrzymają ku temu kolejną zachętę w postaci trybu sezonowego. - Diablo III – patch 2.1.0 wprowadzi tryb sezonowy, Głębokie Szczeliny i inne nowości - wiadomość - 2014-06-18
Miłośnicy przechodzenia Diablo III w kółko otrzymają ku temu kolejną zachętę w postaci trybu sezonowego.

Oto lista nowości, które wprowadzi patch 2.1.0:

  • Tryb sezonowy – forma rozgrywki, w której tworzymy nową postać i przechodzimy grę od początku, realizując określone wyzwania (Podboje), aby otrzymywać nagrody specjalne i unikatowe przedmioty legendarne (które jednak będą dodawane do „powszechnej” puli łupów po zakończeniu danego sezonu). Tryb ten jest poniekąd inspirowany rankingami z Diablo II.
  • Głębokie Szczeliny Nefalemów – wariacje Szczelin Nefalemów, zapowiadane już wcześniej pod nazwą Warstwowych Szczelin (Tiered Rifts). Różnią się one m.in. tym, że podczas zabawy mierzy nam się nie tylko liczbę zabitych potworów, ale także czas, oraz tym, że prawie wszystkie przedmioty, które normalnie wypadałyby z przeciwników, zostają przeniesione na ostatniego bossa – Strażnika Szczeliny. Aby dostać się do omawianego typu lokacji, trzeba zdobyć Klucz Głębokiej Szczeliny (może upuścić go Strażnik Szczeliny w zwykłej Szczelinie Nefalemów) i użyć go na Obelisku Nefalemów.
  • Legendarne klejnoty – nagroda zarezerwowana dla Głębokich Szczelin. Jest to rodzaj klejnotu, który można ulepszać w nieskończoność, co sprawia, że po osadzeniu go w przedmiocie otrzymujemy wyjątkowe, legendarne bonusy. Ta innowacja wymaga jeszcze dopracowania, więc może pojawić się poźniej niż reszta atrakcji.
Na dodanie kanałów w Reaper of Souls zabrakło czasu, ale dostaniemy je przynajmniej jako Szczelinę Nefalemów (Rynsztoki). - Diablo III – patch 2.1.0 wprowadzi tryb sezonowy, Głębokie Szczeliny i inne nowości - wiadomość - 2014-06-18
Na dodanie kanałów w Reaper of Souls zabrakło czasu, ale dostaniemy je przynajmniej jako Szczelinę Nefalemów (Rynsztoki).
  • Rynsztoki – lokacja, dla której zabrakło czasu, by umieścić ją w kampanii w Reaper of Souls (jako kanały Zachodniej Marchii), teraz stanie się dostępna jako nowy wariant wyglądu Szczelin Nefalemów.
  • Tablice wyników – dostępne dla wszystkich graczy i pozwalające porównywać swoje osiągnięcia z Głębokich Szczelin i trybu sezonowego według rozmaitych kryteriów.
  • Zmiany w mechanice rozgrywki – jak zwykle, wprowadzonych zostanie sporo usprawnień mających na celu zbalansowanie zabawy. Najważniejsze z nich to modernizacja wpływu zręczności na klasy łowcy demonów i mnicha (poprawianie pancerza zamiast szansy na unik) oraz zmniejszenie wartości leczniczych kul zdrowia na rzecz zwiększenia przydatności przedmiotów o właściwościach uzdrawiających.

Rzecz jasna, to tylko skrótowy opis atrakcji, jakie czekają miłośników sieczenia i rąbania wraz z nadejściem omawianej aktualizacji. Więcej szczegółów znajdziecie w notce na oficjalnej stronie internetowej Diablo III.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Diablo III

Diablo III