Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2014, 12:00

Borderlands - do sklepów powędrowało 18 mln egzemplarzy obu odsłon serii

Firma Take-Two poinformowała, że do sklepów powędrowało już 18 milionów egzemplarzy serii Borderlands, z czego 10 mln przypadło na drugą część cyklu.

Z dwóch wydanych do tej pory odsłon serii, to Borderlands 2 okazało się większym przebojem. - Borderlands - do sklepów powędrowało 18 mln egzemplarzy obu odsłon serii - wiadomość - 2014-08-06
Z dwóch wydanych do tej pory odsłon serii, to Borderlands 2 okazało się większym przebojem.

Dzisiaj rano pisaliśmy o doskonałych wynikach sprzedaży Grand Theft Auto V. Okazuje się, nie jest to jedyny powód do zadowolenia dla szefostwa firmy Take-Two. Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym za miniony kwartał wydawca poinformował, że do sklepów trafiło już 18 milionów egzemplarzy serii Borderlands, z czego 10 mln przypadło na drugą część cyklu.

Liczba ta zresztą już wkrótce ulegnie sporemu zwiększeniu, gdyż w tym roku zadebiutuje Borderlands: The Pre-Sequel! Gra pominie konsole nowej generacji i zamiast tego ukaże się tylko na pecety, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Ponadto produkcja tym razem nie powstaje w odpowiedzialnym za poprzednie dwie odsłony studiu Gearbox i w roli dewelopera zastąpił je zespół 2K Australia. Mimo to Take-Two liczy na to, że tytuł osiągnie wysokie wyniki sprzedaży.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowało wydanie w 2009 roku gry Borderlands na pecety i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Trzy lata później, na te same platformy ukazała się kontynuacja zatytułowana po prostu Borderlands 2. Obie odsłony cieszyły się popularnością przez długi czas, w czym dużą zasługę miało regularne wydawanie dużych dodatków DLC.

  1. Borderlands – oficjalna strona serii