Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 11:05

autor: Draug

Mirror’s Edge Catalyst - 5 minut gameplayu z targów gamescom 2015

Podczas konferencji na gamescomie 2015 Electronic Arts pokazało w końcu pełnoprawny gameplay z Mirror’s Edge Catalyst – parkourowej gry akcji FPP od studia DICE. Zapis rozgrywki trwa 5 minut i pomaga utwierdzić się w nadziei, że przenosiny w otwarty świat nie zniweczą tego, za co pokochaliśmy Faith.

Jedną z pierwszych atrakcji, z którymi wystąpiła firma Electronic Arts na swojej konferencji na targach gamescom 2015, stało się długo oczekiwane Mirror’s Edge Catalyst. Pierwszoosobowa gra akcji od studia DICE doczekała się wreszcie zapisu rozgrywki z prawdziwego zdarzenia, trwającego 5 minut i pokazującego to, co najważniejsze w serii Mirror’s Edge – parkourowe przemierzanie futurystycznego miasta oraz szaleńcze ucieczki przed korporacyjnymi siłami porządkowymi połączone z obijaniem twarzy adwersarzom, którzy nie chcą dać się ominąć. Rozgrywka zdaje się zawierać w sobie wszystko, za co siedem lat temu wielu graczy pokochało pierwszą odsłonę cyklu, zatem o sukces gry można być raczej spokojnym.

Filmik (widoczny powyżej) przedstawia sekwencję z pierwszych godzin gry. Faith dopiero co wyszła z poprawczaka i spotkała Noah – swojego mentora i opiekuna, który wychowywał ją od lat dziecięcych, gdy zginęli jej rodzice (zabici podczas zamieszek jako aktywiści działający przeciwko totalitarnej władzy korporacji). Włamanie do budynku Elizjum w centrum Miasta Szkła stanowi pierwsze poważne zlecenie bohaterki, a zarazem jeden z punktów startowych na drodze jej przemiany z dbającego tylko o siebie „biegacza” w bohaterkę dającą mieszkańcom metropolii nadzieję na wyzwolenie. Polecam przy tej okazji Waszej uwadze świeże artykuły na oficjalnej stronie Mirror’s Edge Catalyst, w których dokładniej opisano miejsce akcji gry oraz samą Faith.

Na koniec przypominam, że omawiana produkcja zadebiutuje globalnie 23 lutego 2016 roku, a do Polski dotrze dwa dni później. Zagrają w nią posiadacze pecetów oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One.