Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 10:20

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Advanced Warfare wciąż najpopularniejszą grą na konsole ósmej generacji

Firma Activision Blizzard pochwaliła się, że przez ostatnich dziewięć miesięcy, czyli od czasu premiery, Call of Duty: Advanced Warfare pozostaje najpopularniejszą grą na konsole ósmej generacji.

Call of Duty: Advanced Warfare okazało się wielkim przebojem. - Call of Duty: Advanced Warfare wciąż najpopularniejszą grą na konsole nowej generacji - wiadomość - 2015-08-05
Call of Duty: Advanced Warfare okazało się wielkim przebojem.

Seria Call of Duty zdominowała poprzednią generację konsol i teraz wiele wskazuje na to, że ma spore szanse powtórzyć ten wyczyn na Xboksie One i PlayStation 4. Firma Activision Blizzard opublikowała bowiem właśnie najnowszy raport finansowy i znalazła się w nim ciekawa informacja dotycząca tej marki. Wydawca pochwalił się bowiem, że od dnia premiery dziewięć miesięcy temu, Call of Duty: Advanced Warfare pozostaje niezmiennie najpopularniejszą grą na nową generację konsol.

Ponadto w drugim kwartale tego roku przychody generowane przez markę wzrosły o kilkanaście procent w porównaniu z analogicznym okresem w 2014 r. Jest to zasługą nie tylko bardzo dobrej sprzedaży samego Call of Duty: Advanced Warfare, ale również rosnącej popularności przepustek sezonowych, mikropłatności oraz DLC.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Advanced Warfare ukazało się na początku listopada zeszłego roku w wersjach na PC, Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4. Gra została ciepło przyjęta i chwalona była głównie za zapewniające świeże wrażenia egzoszkielety. Produkcja okazała się dużym sukcesem finansowym i w ciągu pierwszego tygodnia od premiery sprzedano 7,5 mln egzemplarzy.

Do tej pory wydano trzy duże dodatki - Havoc, Ascendace oraz Supermacy. Czwarte i ostatnie rozszerzenie, czyli Reckoning, trafiło do sprzedaży wczoraj, ale tylko w wersjach na Xboksa One i Xboksa 360. Użytkownicy pecetów i konsol firmy Sony na swoje edycje będą musieli poczekać do września. DLC oferuje cztery mapy do tradycyjnych rozgrywek multiplayer oraz Descent, czyli ostatni epizod kooperacyjnej kampanii Exo Zombies.

Warto na koniec wspomnieć, że wraz z premierą Reckoning dobiegło końca preferencyjne traktowanie przez firmę Activision konsol z rodziny Xbox. Od następnej części cyklu, czyli Call of Duty: Black Ops III uprzywilejowaną pozycję uzyska firma Sony i to posiadacze jej konsol jako pierwsi będą otrzymywali dostęp do bety oraz dodatków DLC.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Advanced Warfare - CoD wkracza w przyszłość
  2. Kompendium wiedzy o grze Call of Duty: Advanced Warfare
  3. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Advanced Warfare