Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 10:15

autor: shav

Destiny – wersja PC w planach?

Studio Bungie rozpoczęło poszukiwania pracownika na stanowisko PC Compatibility Testera. Istnieje więc szansa na to, że już wkrótce doczekamy się zapowiedzi Destiny w wersji na pecety.

Destiny – wersja PC w planach? - ilustracja #1

Na oficjalnej stronie studia Bungie pojawiła się nowa oferta pracy. Firma zamierza pozyskać pracownika na stanowisko PC Compatibility Testera, czyli w największym skrócie i z dużym uproszczeniem – osoby odpowiedzialnej za testowanie działania gry na różnych konfiguracjach sprzętu. Deweloperzy z tego studia w kilku wywiadach dali do zrozumienia, że zamierzają skupić się na Destiny w ciągu kilku następnych lat, co sugerowałoby, że nie powinniśmy oczekiwać od nich zupełnie nowych produkcji. Wiele wskazuje więc na to, że oferta pracy może tak naprawdę dotyczyć poszukiwania osób, które wesprą proces konwersji Destiny na pecety. Zarówno przedstawiciele Bungie, jak i wydawcy gry – Activision, kilkakrotnie wypowiadali się na temat ewentualnego wydania gry na PC. Z wszystkich wypowiedzi wynika, że kwestia portu na tę platformę jest otwarta i w przyszłości taka wersja faktycznie mogłaby się pojawić.

Nadchodzące miesiące to okres dynamicznego rozwoju Destiny. Już 15 września na rynku zadebiutuje najnowszy dodatek do gry – The Taken King, a razem z nim kompletne edycje gry, zawierające wszystkie rozszerzenia. Czy już wkrótce dołączy do nich także pecetowa wersja tej produkcji? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze poczekać. Póki co traktujcie te informacje jedynie jako niepotwierdzoną, chociaż dość prawdopodobną plotkę.