Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 10:05

autor: Draug

Elex – zobacz screeny, nagranie z pokazu i nowe informacje

Przy okazji targów gamescom 2015 w sieci pojawiło się dużo materiałów z gry Elex – nowego RPG od studia Piranha Bytes (twórców serii Gothic i Risen). Możecie zobaczyć parę fragmentów rozgrywki z pokazu gry, obejrzeć trzy screeny, a także poznać sporo świeżych informacji o tym projekcie.

Trudno o lepszą okazję niż niemieckie targi gamescom do tego, by zaprezentować jedną z najbardziej oczekiwanych gier z Niemiec – i rzeczywiście, studio Piranha Bytes (znane z serii Gothic i Risen) pojawiło się w Kolonii, by zaprezentować swój najnowszy projekt, czyli RPG zatytułowane Elex. Niestety, na razie nie możemy nacieszyć oczu żadnym trailerem ani tym bardziej gameplayem; twórcy zamieścili w sieci tylko 90-sekundowe nagranie z pokazu gry, na którym widać raptem kilka ujęć z rozgrywki w wersji pre-alfa, i to uwiecznionych kamerą (filmik widoczny jest powyżej). Na szczęście dysponujemy jeszcze zapowiedzią z niemieckojęzycznego serwisu Golem.de, zawierającą trzy screeny (zamieszczone poniżej) i garść świeżych informacji na temat omawianej produkcji.

Gothic spotyka Fallouta? - Elex – screeny, nagranie z pokazu i nowe wieści o RPG od Piranha Bytes - wiadomość - 2015-08-05
Gothic spotyka Fallouta?

Na pierwszy rzut oka Elex wygląda bardzo podobnie do poprzednich dzieł Piranha Bytes – to wciąż trzecioosobowe RPG z dość charakterystycznymi rozwiązaniami mechanicznymi, widocznymi chociażby w systemie walki. Zupełnie inne są jednak realia. Jak już wiadomo, będzie to „postapokaliptyczne science-fantasy” – w praktyce oznacza to świat, w którym wymieszano trzy różne bajki, oferując obok siebie miecze, potwory, plecaki rakietowe, karabiny plazmowe oraz porozrzucane po okolicy wraki samochodów.

Dokładniej rzecz ujmując, akcja zostanie osadzona na planecie Magellan (lub Magalan, autor zapowiedzi podaje dwie formy nazwy), która była niegdyś zamieszkana przez zaawansowaną cywilizację, ale została zniszczona przez uderzenie meteorytu. Skała z kosmosu jednocześnie rozproszyła po powierzchni tytułowe elex – niezwykły surowiec, który zaczął przekształcać faunę w bestie, a jednocześnie pozwolił ocalałym korzystać z energii przypominającej magię. Tak powstał świat, który przyjdzie nam eksplorować w omawianej grze.

Pod względem grafiki Elex szału na razie nie robi, ale to wersja pre-alfa, więc do premiery produkcja może jeszcze wyładnieć. - Elex – screeny, nagranie z pokazu i nowe wieści o RPG od Piranha Bytes - wiadomość - 2015-08-05
Pod względem grafiki Elex szału na razie nie robi, ale to wersja pre-alfa, więc do premiery produkcja może jeszcze wyładnieć.

Co ciekawe, tym razem główny bohater zostanie obdarzony imieniem, ale nie wiemy o nim nic więcej. Jak zwykle, kraina do zwiedzenia zaoferuje rozmaitość krajobrazów (bagna, pustynie, obszary lodowe i wulkaniczne etc.) i zostanie zamieszkana przez wiele zróżnicowanych frakcji – zwykle wykazujących odmienny stosunek wobec zaawansowanej technologii – między którymi gracz będzie mógł mniej lub bardziej swobodnie lawirować, wykonując dla nich zadania. Nie zabraknie także ikonicznego systemu rozwoju postaci, z nauczycielami uczącymi gracza różnych umiejętności na czele.

Na koniec wypada wspomnieć o doprecyzowanym nieco terminie premiery Elexnajnowsze dzieło studia Piranha Bytes ma zadebiutować w czwartym kwartale 2016 roku. Gra będzie dostępna na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.