Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEX360PS3PS4
Okładka Destiny: The Taken King (XONE)

Destiny: The Taken King

Trzeci i jednocześnie największy z dotychczas wydanych dodatków do gry Destiny – nastawionej na tryb wieloosobowy strzelanki twórców serii Halo, studia Bungie Software.

To jest dodatek do gry Destiny.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy RPG | kooperacja | strzelanki | Role-playing shooter

Okładka Destiny: The Taken King (XONE)

producent: Bungie Software

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

15wrz2015

X360 XONE PS3 PS4

The Taken King to trzeci oficjalny dodatek DLC do gry Destiny, która zadebiutowała na platformie PS4, X360 itd. we wrześniu 2014 roku. Rozszerzenie zostało opracowane przez twórców gry podstawowej oraz kultowego cyklu Halo – studio Bungie Software.

Fabuła dodatku koncentruje się wokół postaci Oryxa – ojca Croty, boga rasy Hive, któremu stawialiśmy czoła w pierwszym DLC The Dark Below. Wraz z nowym przeciwnikiem w grze pojawia się armia “porwanych” – znani do tej pory wrogowie, ale dysponujący zestawem zupełnie nownych zachowań, nowa, ogromna lokacja – The Dreadnaught oraz mnóstwo misji, sekretów, wyzwań i wyposażenia. Największym wyzwaniem dla graczy jest nowy, kooperacyjny raid, podczas którego odwiedzamy niedostępne wcześniej lokacje na wspomnianym The Dreadnaught – kosmicznej twierdzy Oryxa.

Jedną z najważniejszych nowości wprowadzonych wraz z The Taken King jest pojawianie się trzeciej subklasy dla każdego z dostępnych w grze archetypów. Dzięki temu klasa Titan wzbogaciła się o nowy atak za pomocą ciężkiego młota bojowego, Hunter otrzymał do dyspozycji unikalny łuk energetyczny, zaś Warlock uzyskał zdolność posługiwania się elektrycznością.

Destiny: The Taken King na PS4, X360 itd. oferuje w sumie około setki wieloetapowych questów, 3 zadania typu Strike oraz 7 map, przeznaczonych do rywalizacji sieciowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 240 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,4 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 234,90 PLN

Gry podobne do Destiny: The Taken King

Klasyfikacja PEGI Destiny: The Taken King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Destiny: The Taken King

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Recenzja dodatku The Taken King do gry Destiny - zmiany na plus
Recenzja dodatku The Taken King do gry Destiny - zmiany na plus

Recenzja 23 września 2015, 14:37

Wątek zemsty Oryxa, składający się z ośmiu misji, ukończymy w jeden, góra dwa wieczory, ale na szczęście to tylko początek zawartości, jaką oferuje The Taken King. Kolejno odblokowujemy różne poboczne misje fabularne, pojawiają się także questy zapoznające z nowościami na patrolach, nowymi misjami typu strike czy też wynagradzające konkretnymi przedmiotami – w ten sposób zyskamy np. możliwość używania miecza w trybie TPP, jako jednej z zawsze dostępnych broni. Wadą Destiny 1.0 było ukrycie wielu atrakcyjnych elementów, np. egzotycznych wyzwań, których istnienie odkrywało się dopiero po wielu, wielu godzinach spędzonych w grze. Tutaj w ciekawy sposób naprawiono ten błąd – eksplorując na patrolu nową lokację Dreadnaught, natrafimy na mnóstwo tajemniczych skrzynek czy miejsc, których otwarcie bądź przeznaczenie będzie stanowić zagadkę jeszcze przez długi czas. Ważne jednak, że wiemy już o istnieniu różnych sekretów, czym gra zachęca do jeszcze głębszego wnikania w jej świat i szukania sposobów na ich wykorzystanie. Niestety, wcześniejsze lokacje nie zostały wypełnione podobną zawartością.

X360
XONE
PS3
PS4