Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2015, 16:15

autor: Ender

Destiny – patch 2.0 udostępniony graczom

Bungie udostępniło właśnie zapowiadany patch 2.0 dla gry Destiny. Przygotowuje on produkcję do zbliżającej się premiery dodatku The Taken King, wprowadzając równocześnie całą masę większych i mniejszych zmian w rozgrywce, począwszy od zwiększenia limitu poziomu postaci po dalsze modyfikacje statystyk broni i pancerzy.

Destiny zadebiutowało w sklepach 9 września 2014 roku - Destiny – patch 2.0 udostępniony graczom - wiadomość - 2015-09-09
Destiny zadebiutowało w sklepach 9 września 2014 roku

Do premiery dodatku The Taken King dla gry Destiny został jeszcze niecały tydzień. Aby przygotować produkcję do wprowadzanych przez niego nowości, Bungie wypuściło właśnie zapowiadany od jakiegoś czasu patch oznaczony numerem 2.0. Obszerna aktualizacja, ważąca ponad 10 GB (wersja na PlayStation 3, Xbox 360) lub 18 GB (PlayStation 4, Xbox One), modyfikuje w znaczącym stopniu rozgrywkę oraz przygotowuje grunt pod dalsze zmiany planowane przez deweloperów w kolejnym roku życia tytułu, który mimo wielu oczywistych mankamentów zyskał dużą i wyjątkowo zaangażowaną rzeszę fanów.

Pierwszą ważną nowinką jest podniesienie maksymalnego poziomu postaci do 34 poziomu. Co więcej, limit ten możemy osiągnąć zdobywając punkty XP a nie bawiąc się w ulepszanie ekwipunku. Warto dodać, że w przyszłym tygodniu gracze, którzy kupią dodatek The Taken King, będą mogli dodatkowo wspiąć się ze swoim bohaterem na 40 level doświadczenia. Sporym zmianom ulegnie struktura misji oraz kampanii fabularnej, niektóre z nich zmieniły swoją kolejność lub otrzymały dodatkowe elementy. Kolejną zapowiadaną od jakiegoś czasu zmianą jest usunięcie z gry dialogów nagranych przez Petera Dinklage'a, którego w roli Ducha zastąpi w przewidywalnej przyszłości Nolan North. Z innych ciekawostek można wspomnieć, że gracze znudzeni przerywnikami filmowymi będą mogli je teraz wreszcie pomijać i oszczędzić trochę czasu powtarzając wybrane zadania.

Łatka zmodyfikuje znacząco skuteczność i siłę zdolności poszczególnych klas postaci, a także statystyki broni i pancerzy, zmiany dotkną zarówno podstawowych modeli wyposażenia jak i najrzadszych egzotyków. Gracze otrzymają również więcej miejsca na przechowywanie łupów. Nasza prywatna skrytka pomieści teraz 72 sztuki broni, 72 elementy zbroi oraz 36 różnych przedmiotów.

Sporo nowości czeka również w trybach PvP i PvE. Deweloperzy zapowiadają, że poprawie ulegnie przy tym infrastruktura sieciowa tytułu. Przez ograniczony czas wszyscy gracze będą mogli również bawić się na mapach wprowadzonych przez The Taken King. Dodatkowo posiadacze obu modeli Xboksa otrzymają także dostęp do plansz dostępnych, które do tej pory znaleźć można było jedynie na PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Pełną listę zmian w patch 2.0 można znaleźć w tym miejscu.

Aktualizacja 2.0 wprowadza zmiany, które będą fundamentem na jakim deweloperzy planują rozwijać grę przez najbliższy rok - Destiny – patch 2.0 udostępniony graczom - wiadomość - 2015-09-09
Aktualizacja 2.0 wprowadza zmiany, które będą fundamentem na jakim deweloperzy planują rozwijać grę przez najbliższy rok
  1. Oficjalna strona gry Destiny
  2. Kompendium gry Destiny
  3. Pełna lista zmian wprowadzonych w patch 2.0