Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2015, 16:30

Wieści ze świata (Kingdom Hearts 2.9, Kingdom Hearts III, Smite, Minecraft, Crows: Burning Edge) 9/9/2015

Dziś piszemy m.in. o wycieku informacji na temat gier Kingdom Hearts 2.9 i Kingdom Hearts III, wypuszczeniu muzyki z serii Assassin’s Creed na CD i winylach, debiucie Smite na Steamie, funkcjach cross-platformowych w Minecrafcie pod Windowsa 10 i urządzenia mobilne oraz nowych tytułach firmy Bandai Namco. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do środy 9.09 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do czwartku 10.09 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 11.09 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 14.09 do godz. 19:00) – obniżka cen 152 gier, WWW

Oferta specjalna (do poniedziałku 14.09 do godz. 19:00):

Oferta specjalna (darmowe granie i przeceny do wtorku 15.09 do godz. 19:00):

Promocje GOG.com

Promocja na serię Wiedźmin (do czwartku 10.09 do godz. 5:59), WWW:

Weekly Staff Picks: Back-to-Back to Old-School (do czwartku 10.09 do godz. 11:59), WWW:

Kingdom Hearts 2.9 i Kingdom Hearts III – wyciek

Jeden z deweloperów Squre Enix pochwalił się swoimi ostatnimi zawodowymi osiągnięciami w serwisie LinkedIn, przypuszczalnie ujawniając sporo ciekawostek na temat planów firmy. Po pierwsze, wyszło na jaw istnienie projektu o nazwie Kingdom Hearts 2.9, realizowanego z myślą o konsolach PlayStation 4 i PlayStation 3. Nie wiemy, czym miałaby być ta produkcja, ale warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy została spostrzeżona – przedtem dało się ją zauważyć przez chwilę w harmonogramie Square Enix podczas targów E3 2015.

Po drugie, padło parę ciekawych haseł w związku z Kingdom Hearts III. Nasz deweloper w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy zajmował się przy tej grze opracowywaniem elementów takich jak trzy światy, Gummi Ship i tryb multiplayer oraz tłumaczeniem kontraktu zawartego między Square Enix a różnymi firmami, wliczając w to wytwórnie Disney i Pixar. Wygląda na to, że twórcy mają w zanadrzu jeszcze sporo interesujących informacji do oficjalnego ujawnienia, zanim pełnoprawna trzecia odsłona tej przebojowej serii jRPG-ów trafi w nasze ręce…

Assassin’s Creed – soundtracki na CD i winylach

Firma Sumthing Else Music Works we współpracy z Ubisoftem wyda niezależnie ścieżki dźwiękowe z gier z serii Assassin’s Creed na płytach CD i winylowych. Na początek, 25 września, na rynek trafi muzyka z pięciu pierwszych odsłon cyklu na CD, natomiast w październiku dołączą do nich soundtracki z Black Flag i Unity. Na niektóre winyle trzeba będzie poczekać do 2016 roku. Na razie nie wiadomo, czy płyty będą dostępne również w Polsce. Warto jeszcze wspomnieć, że będzie to pierwsza okazja do nabycia ścieżki dźwiękowej z omawianej serii w formie innej niż cyfrowa.

Smite – debiut na Steamie

Trzecioosobowa MOBA studia Hi-Rez została udostępniona na platformie dystrybucji cyfrowej Steam. Smite ściągany za darmo z poziomu sklepu firmy Valve Software nie różni się prawie niczym od gry pobieranej za pośrednictwem jej oficjalnej strony internetowej, nie licząc detali pokroju wsparcia dla osiągnięć Steama i Portfela Steam. Zawartość gry jako takiej pozostaje bez zmian, a w dodatku nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z jednego konta w obu edycjach.

Minecraft – funkcje cross-platform z nową aktualizacją

Wraz z najbliższą aktualizacją (oznaczoną numerem 0.12.0.1) Minecraft w wersjach pod Windowsa 10 (obecnie w fazie beta) i mobilnej (Pocket Edition) doczeka się nowych funkcji. Dotyczy to przede wszystkim trybu cross-platformowej rozgrywki wieloosobowej dla użytkowników owych dwóch edycji, na razie dostępnego w sieci lokalnej dla maksymalnie pięciu osób. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj i tutaj.

Crows: Burning Edge i znaki handlowe Bandai Namco

Japoński koncern wydawniczy zarejestrował ostatnio w biurach patentowych w Europie i Stanach Zjednoczonych trzy nowe znaki towarowe: Burning Blood, Thousand Storm i Slashy Souls. Nie wiadomo, co kryje się pod tymi nazwami – poza faktem, że jest to coś związanego z szeroko pojętymi grami wideo.

Oprócz tego firma Bandai Namco zapowiedziała Crows: Burning Edge – trójwymiarową grę akcji, której gatunkowo najbliżej chyba do chodzonej bijatyki. A przynajmniej tak sugeruje pierwszy trailer (widoczny powyżej), wypełniony scenami całkiem efektownych walk wręcz. Pozycja ta powstaje z okazji 25-lecia mangi pt. Crows i opowiada, tak jak pierwowzór, o szkole średniej dla młodocianych zakapiorów, która jest areną nieustannych starć między młodzieńczymi gangami. Gra jest tworzona z myślą o konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita, a jej premiera w Japonii ma nastąpić pod koniec bieżącego roku. Nie wiadomo, czy doczekamy się jej debiutu poza granicami tego kraju.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej