Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Sid Meier's Covert Action (PC)
OkładkaSid Meier's Covert Action (PC)

Sid Meier's Covert Action PC

Symulator życia tajnego agenta, opracowany przez firmę Microprose pod przewodnictwem Sida Meiera – twórcy takich hitów, jak Silent Service czy Pirates!.

Akcji | skradanki | szpiegowskie | minigry

Sid Meier's Covert Action Premiera PC

1września1990

producent: MicroProse wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sid Meier's Covert Action

Police Quest: SWAT 2

Daryl F. Gates' Police Quest: SWAT

Alcatraz

Sid Meier's Covert Action to kolejna z licznych produkcji sygnowanych nazwiskiem jednego z najsłynniejszych twórców branży elektronicznej rozrywki. W tym przypadku mamy do czynienia z symulatorem ukazującym pracę niezależnego agenta wynajętego przez CIA do rozpracowania szajki terrorystów. Większość akcji obserwujemy z góry, a kluczową rolę w całej zabawie odgrywają mini-gierki.

Głównym bohaterem jest Maximilian (w żeńskiej wersji Maxine) Remington, który zostaje wynajęty przez amerykańską agencję wywiadowczą w celu wyeliminowania zagrożenia ze strony niebezpiecznych terrorystów. Aby tego dokonać musimy wykonać szereg czynności składających się na cały schemat rozgrywki. W związku z tym w pierwszej kolejności musimy pozyskać informacje dotyczące danego przestępcy np. poprzez zakładanie podsłuchów, przechwytywanie poufnych wiadomości itp. Gdy udaje nam się odkryć jedną z kryjówek poszukiwanego zbira, to udajemy się na miejsce, próbujemy po cichu zakraść się do środka i uzyskać jak najwięcej przydatnych danych na temat jego działalności.

Niebagatelną rolę odgrywają także sekwencje pościgów samochodowych. Jeżeli zostaniemy wykryci w trakcie śledzenia terrorysty to musimy salwować się ucieczką, mając na ogonie samochody wypełnione uzbrojonymi po zęby przestępcami. Z tego względu duże znaczenie dla powodzenia akcji ma umiejętność poruszania się w odpowiedniej odległości od obserwowanego pojazdu.

Wszystkie wymienione elementy rozgrywki zostały wprowadzone w formie swoistych mini-gierek. Obejmują one zarówno włamywanie się do zamkniętych pomieszczeń, jak i kryptografię pozwalającą na rozszyfrowanie zakodowanych wiadomości, zawierających nierzadko kluczowe wskazówki.

Gra Sid Meier's Covert Action posiada dwuwymiarową oprawę graficzną nie odbiegającą w większym stopniu od innych tytułów z przełomu lat 80-tych i 90-tych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 230 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sid Meier's Covert Action: Odpowiednia dla każdego wieku.