Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Hostage: Rescue Mission (PC)
OkładkaHostage: Rescue Mission (PC)

Hostages PC

Hostage: Rescue Mission

Jedna z ambasad w bliżej niezidentyfikowanym kraju została opanowana przez terrorystów. Groźba wybuchu międzynarodowego skandalu oraz pogarszająca się z godziny na godzinę sytuacja zakładników, wymaga szybkiej interwencji jednostki specjalnej. Kto stanie na jej czele?

Zręcznościowe

Hostages Premiera PC

23stycznia1988

producent: Atari / Infogrames wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jedna z ambasad w bliżej niezidentyfikowanym kraju została opanowana przez terrorystów. Groźba wybuchu międzynarodowego skandalu oraz pogarszająca się z godziny na godzinę sytuacja zakładników, wymaga szybkiej interwencji jednostki specjalnej. Kto stanie na jej czele? Oczywiście Ty, graczu...

W grze Hostage: Rescue Mission (znanej również pod nazwą Hostages), musisz opanować zajętą przez terrorystów ambasadę, zabijając wszystkich wrogów, czym zyskasz sobie dozgonną wdzięczność zakładników. Operacja składa się z trzech odrębnych części. W pierwszej z nich musisz przeprowadzić członków grupy uderzeniowej do wyznaczonych przez dowódcę budynków. Nie jest to proste, jako że wróg cały czas kontroluje okoliczny teren przy pomocy reflektorów i w przypadku zauważenia podejrzanych ruchów, otwiera ogień. Każdy z naszych komandosów może zaliczyć kilkanaście ołowianych kulek, ale nie jest przecież nieśmiertelny, dlatego podczas akcji należy unikać zabójczych reflektorów, chowając się w budynkach. Gdy wszyscy trzej anty-terroryści znajdą się w wyznaczonych miejscach, następuje druga część operacji. Na dach budynku zostaje zrzucona grupa kolejnych śmiałków, których zadaniem jest spuszczenie się na linie i wejście przez okna. Co robią w tym czasie snajperzy? Likwidują wrogów, którzy pojawiają się w oknach i próbują zabić członków drugiej grupy. Gdy Twoi żołnierze znajdą się już w budynku, czeka Cię ostatni etap, polegający na eksterminacji terrorystów i stopniowego uwalniania zakładników.

Hostage: Rescue Mission oferuje prostą, ale czytelną grafikę oraz przeciętne motywy muzyczne, odgrywane przy użyciu PC Speakera. W tej grze to jednak nie oprawa audiowizualna jest najważniejsza, ale wciągająca i podnosząca poziom adrenaliny akcja, wymagająca tyleż samo szybkości w podejmowaniu decyzji co cierpliwości w oczekiwaniu na stosowny moment ataku. Kilka poziomów trudności sprawia ponadto, że gra może być równie łatwa co wymagająca i z pewnością szybko się nie znudzi.

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hostages: 12+