Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Police Quest: SWAT 2 (PC)
OkładkaPolice Quest: SWAT 2 (PC)

Police Quest: SWAT 2 PC

Rozbudowana gra strategiczno-taktyczna, będąca sequelem świetnej produkcji z 1995 roku.

Akcji | policyjne

Police Quest: SWAT 2 Premiera PC

30czerwca1998

producent: Yosemite Entertainment wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Police Quest: SWAT 2 to rozbudowana gra strategiczno-taktyczna, będąca sequelem świetnej produkcji z 1995 roku. Za jej opracowanie odpowiadają programiści z zespołu developerskiego Yosemite Entertainment, zaś pełna wersja pozwala nam poprowadzić elitarną jednostkę do zadań specjalnych, bądź też oddziały terrorystów. W zależności od podjętej decyzji, na graczy czekają różne misje: członkowie SWAT-u mają przecież „służyć i chronić” obywateli (odbijanie zakładników, przejmowanie niebezpiecznych broni, etc.), zaś terroryści skupiają się wyłącznie na realizacji własnych celów (porwania, żądania okupu, itd.).

Zanim przystąpimy do wykonania faktycznych zadań, wybieramy podległy nam zespół oraz potrzebne uzbrojenie. Musimy uważać tutaj na ograniczone środki finansowe - niemożliwe jest przekroczenie limitu posiadanej gotówki, zaś zarabiamy jedynie na sprawie przeprowadzonych akcjach. Każda postać posiada różne charakterystyki, dlatego koniecznym wydaje się być poszukiwanie specjalistów w swojej dziedzinie (co, niestety, wiąże się także z większą gażą). Wśród dostępnego uzbrojenia wypada wymienić m.in.: specjalne lusterka, granaty obezwładniające, pistolety, pałki, snajperki, karabiny (dla członków SWAT-u), a także rozmaite pułapki, bomby, granaty, etc. (terroryści).

Rozgrywka w Police Quest: SWAT 2 została przedstawiona w rzucie izometrycznym. Kolejne rozkazy wydajemy w czasie rzeczywistym, dlatego bardzo często musimy zmieniać nasze plany (komputer szczegółowo analizuje i odpowiednio reaguje na zaistniałą sytuację). Dużą rolę odgrywa tutaj czynnik zaskoczenia – jeżeli uda nam się podkraść do wroga niepostrzeżenie, to akcja powinna zakończyć się bez jakichkolwiek ofiar. W każdej chwili należy starać się chronić zakładników – jeżeli zginą, to dowódca oddziału SWAT może pożegnać się z premią za zadanie. Liczba dostępnych komend na pewno przypadnie do gustu miłośnikom taktycznego planowania (przykucnij, padnij, powstań, skradaj się, broń pozycji, aresztuj, wstrzymaj ogień, i wiele innych), zaś na uwagę zasługuje także klimatyczna oprawa dźwiękowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Police Quest: SWAT 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Police Quest: SWAT 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 133MHz
  • 16MB RAM