Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS4
Okładka Crows: Burning Edge (PSV)

Crows: Burning Edge

Przygotowana przez firmę Bandai Namco Entertainment trzecioosobowa gra akcji z elementami bijatyki, oparta na popularnej w Kraju Kwitnącej Wiśni mandze Crows, opowiadającej o perypetiach zbuntowanych nastolatków.

Akcji | TPP | manga i anime | beat 'em up | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Crows: Burning Edge (PSV)

data premiery gry:

anulowana

PSV

27paź2016

PS4

Crows: Burning Edge to trzecioosobowa gra akcji z elementami bijatyki, oparta na popularnej w Kraju Kwitnącej Wiśni mandze Crows, opowiadającej o perypetiach młodych, gniewnych nastolatków. Tytuł został przygotowany przez studio Bandai Namco Games z okazji 25-lecia istnienia marki.

Fabuła gry dosyć wiernie odtwarza wydarzenia, znane zarówno z mangi, jak i powstałych na jej kanwie animacji oraz filmów fabularnych Crows Zero. Głównym bohaterem jest niejaki Harumichi Bouya, który właśnie zostaje przeniesiony do cieszącego się nienajlepszą opinią liceum Suzuran High School. W szkole prym wiedzie gang młodocianych bandziorów o nazwie Suzuran All-Boys, jednak w mieście pojawiają się także inne, konkurencyjne gangi. W związku z tym miejsce to staje się areną nieustannej walki o władzę oraz odpowiednią pozycję w przestępczej hierarchii.

Pod względem mechaniki tytuł przypomina nieco serię Yakuza, łącząc elementy akcji z wątkami przygodowymi. Główny nacisk położony został jednak na widowiskowe sekwencje walki wręcz. Większość czasu spędzamy w szkole lub jej okolicach, poznając kolejnych członków grupy Suzuran All-Boys i budując swój prestiż oraz szacunek w szkolnej społeczności. W grze odtwarzamy też wszystkie legendarne walki Harumichiego, a na naszej drodze stają m.in. Hideto Bandou, Kunou Ryuushin, Tatsuya Bitou oraz Megumim Hayashidą, znany także jako Rindaman.

Pod względem oprawy Crows: Burning Edge stoi na dość przeciętnym poziomie, jednakże dzięki stosunkowo niewielkim wymaganiom produkcja prezentuje się podobnie zarówno na stacjonarnej konsoli PS4, jak i przenośnej PlayStation Vita. Całość oddaje jednak znakomicie klimat mangowego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Crows: Burning Edge

Wymagania wiekowe Crows: Burning Edge

12+

Wieści ze świata (Kingdom Hearts 2.9, Kingdom Hearts III, Smite, Minecraft, Crows: Burning Edge) 9/9/2015
Wieści ze świata (Kingdom Hearts 2.9, Kingdom Hearts III, Smite, Minecraft, Crows: Burning Edge) 9/9/2015

wiadomość9 września 2015

Dziś piszemy m.in. o wycieku informacji na temat gier Kingdom Hearts 2.9 i Kingdom Hearts III, wypuszczeniu muzyki z serii Assassin’s Creed na CD i winylach, debiucie Smite na Steamie, funkcjach cross-platformowych w Minecrafcie pod Windowsa 10 i urządzenia mobilne oraz nowych tytułach firmy Bandai Namco. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS4
PSV