Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Bad Mojo: The Roach Game Redux (PC)

Bad Mojo: The Roach Game Redux PC

Bad Mojo: The Roach Game Redux jest poprawioną wersją oryginalnej gry z 1996 roku i przystosowaną do możliwości dzisiejszych komputerów.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Bad Mojo: The Roach Game Redux (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10grudnia2004

7listopada2005

pudełko PL

Głównym bohaterem gry przygodowej Bad Mojo: The Roach Game Redux jest Roger Samms, którego żywot był do tej pory pasmem nieustannych porażek. Był, gdyż nasz bohater stał się posiadaczem dużej ilości gotówki, mogącej raz na zawsze odmienić jego życie. Roger planuje opuścić obskurny hotel, który dotąd zamieszkiwał i zacząć wszystko od nowa. Na przeszkodzie staje mu jednak tajemniczy amulet jego matki, mający w sobie tajemniczą moc, zdolną zamienić człowieka w karalucha. Kiedy Roger uświadamia sobie, że nagle staje się niezbyt lubianym przez ludzi insektem, rozpoczyna trudną walkę o przetrwanie w niecodziennym środowisku. Rozrzucone tu i ówdzie drobne przedmioty wydają się być przeszkodą nie do przebycia a plamy oleju czy mleka, śmiertelną pułapką, zdolną uwięzić naszego bohatera na wieki.

Chociaż Bad Mojo: The Roach Game Redux kwalifikuje się do popularnego gatunku gier przygodowych, tak naprawdę w niczym nie przypomina innych produkcji tego typu. Nie ma tutaj inwentarza, nigdzie nie klikamy, nie można także rozmawiać – co jest poniekąd zrozumiałe – z innymi bohaterami. Karaluchem steruje się za pomocą klawiszy kursora i jest to wszystko, co można zrobić w temacie obsługi.

Zabawa polega na nieustannej eksploracji otoczenia, omijania potwornych dla karalucha pułapek i prób uniknięcia kontaktu z innymi przedstawicielami miejscowej fauny (kotami czy szczurami). Karaluch nie jest istotą zbyt silną, dlatego może przesuwać tylko niewielkie przedmioty (np. niedopałki papierosów), które mogą mu ułatwić przedarcie się przez kolejne przeszkody. Z racji tego, że w Bad Mojo można zginąć niemal na każdym kroku, autorzy postanowili zaaplikować graczowi pięć dodatkowych „żyć”. Dopiero po ich wyczerpaniu zobaczymy napis „Game Over” i zostajemy zmuszeni wszystko zaczynać od początku.

Bad Mojo: The Roach Game Redux jest poprawioną wersją oryginalnej gry z 1996 roku i przystosowaną do możliwości dzisiejszych komputerów. Program został przystosowany do współpracy z aktualnie panującymi systemami operacyjnymi, dzięki czemu znika kłopotliwa sytuacja z jego uruchomieniem. Podrasowano oprawę graficzną, teraz działa ona w wysokiej rozdzielczości co wydatnie wpływa na doznania wizualne.

Producent nowej wersji Bad Mojo – firma Got Game Entertainment postarał się również o kilka bonusów. Do głównych zalet programu zaliczyć można system podpowiedzi, które ułatwią rozgrywkę, lepszą jakość przerywników filmowych oraz dodatkowe dokumenty, traktujące o procesie powstania gry i wywiady z twórcami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 4,99 PLN

Gry podobne do Bad Mojo: The Roach Game Redux

Klasyfikacja PEGI Bad Mojo: The Roach Game Redux

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bad Mojo: The Roach Game Redux

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128MB
  • karta grafiki 16MB
  • 50 MB HDD
Reedycja Bad Mojo już dostępna
Reedycja Bad Mojo już dostępna

wiadomość10 grudnia 2004

Zacznijmy od dobrej wiadomości: nowa wersja niezwykle oryginalnej pod względem pomysłu przygodówki o nazwie Bad Mojo jest już na rynku, o czym radośnie poinformował koncern Got Game Entertainment. Niestety, tylko na rynku amerykańskim, o czym informuję ja, trochę zawiedziony faktem, że nikt nie pomyślał o wydaniu jej w Europie, nie mówiąc o naszym wspaniałym kraju.