Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Journey of a Roach (PC)
OkładkaJourney of a Roach (PC)

Journey of a Roach PC

Utrzymana w komiksowym stylu, humorystyczna gra przygodowa z karaluchami w roli głównej. Wcielamy się w dwóch „robaczywych” przyjaciół: Jima i Buda, uwięzionych w podziemnym bunkrze po wybuchu wojny atomowej, a naszym celem jest odnalezienie drogi na powierzchnię planety.

Przygodowe | point-and-click

Journey of a Roach Premiera PC

4listopada2013

producent: Koboldgames wydawca: Daedalic Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Journey of a Roach

Bad Mojo: The Roach Game Redux

Journey of a Roach to utrzymana w komiksowym stylu, humorystyczna gra przygodowa z karaluchami w roli głównej. Za jej powstanie odpowiada szwajcarskie studio Koboldgames, zaś wydawcą tytułu jest znane m.in. z Botaniculi, Machinarium i wielu doskonałych przygodówek Daedalic Enterntainment.

Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym bunkrze, tuż po wybuchu wojny nuklearnej, która wyniszczyła całą ludzkość. Wcielamy się w dwóch „robaczywych” przyjaciół - Jima i Buda, uwięzionych w schronie przeciwatomowym umiejscowionym głęboko pod ziemią. Naszym celem jest odnalezienie drogi prowadzącej na powierzchnię planety.

Podczas naszej przygody korzystamy z klasycznego interfejsu typu point-and-click. Zabawa polega na odnajdywaniu drogi przez podziemne korytarze dzięki specyficznym karaluszym zdolnościom, takim jak chodzenie po ścianach czy suficie. W trakcie wędrówki zmuszeni będziemy oczywiście do rozwiązania serii zagadek, odnajdywania przedmiotów i umiejętnego łączenia ich w całość. Journey of a Roach nie posiada dialogów – nasi przyjaciele porozumiewają się ze sobą w specyficznym i łatwym do zrozumienia języku gestów.

Gra posiada oryginalny, humorystyczny klimat oraz kolorową, komiksową oprawę. Produkcja oferuje lekką, łatwą i przyjemną rozrywkę w starym, dobrym stylu.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Journey of a Roach

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Journey of a Roach Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8